Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Konkursā “Young Car mechanic” šogad pieteikušies 343 jaunie automehāniķi

Starptautiskajā automehāniķu profesionālo prasmju konkursā “Young Car mechanic” šogad pirmajā kārtā bija pieteikušies 343 jaunie automehāniķi, no kuriem 56 labākie startēs konkursa otrajā kārtā, aģentūru LETA informēja konkursa starptautiskā projekta vadītājs Armands Umbraško.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš norāda, ka dalībnieku skaita pieaugums no 216 konkursantiem pērn līdz 343 šogad liecina par to, ka konkurss ir kļuvis par būtisku mācību daļu Latvijas profesionālajās izglītības iestādēs. Viena no aktīvākajām profesionālajām izglītības iestādēm 2022.gada konkursā ir Jelgavas tehnikums.

Konkursa otrajā kārtā piedalīsies trīs labākie dalībnieki no katras skolas, kā arī visi, kas saņēma 60 un vairāk punktus. Šajā reizē jaunajiem censoņiem būs jāizpilda teorētiskais tests tiešsaistē, kurā būs 50 jautājumi.

Desmit labākie otrās kārtas dalībnieki iegūs ceļazīmi uz nacionālo finālu, lai cīnītos par balvām sev un skolai, kā arī iespēju šajā vasarā doties uz konkursa noslēdzošo kārtu Ungārijā. Tajā tiksies desmit labākie automehāniķi no desmit dažādām Eiropas valstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā kārtā dalībniekiem bija jāizpilda tests ar 100 dažādiem jautājumiem, par katru pareizu atbildi – viens punkts. Umbraško norāda, ka katru gadu jautājumi atšķiras, un šogad lielāks uzsvars bija uz praktiskajām zināšanām. 

Vidējais iegūto punktu skaits šogad bija nedaudz zemāks kā pērn – 2021.gadā vidējais rādītājs bija 51 punkts, šogad tie ir 45 punkti. Umbraško norāda, ka, iespējams, tas saistīts ar zināšanu robiem un praktisko nodarbību samazināšanos attālināto mācību dēļ.

Šogad konkursa starptautiskajā finālā satiksies dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Slovākijas, Ungārijas, Ukrainas, Rumānijas, Bulgārijas un Horvātijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Young Car mechanic” ir starptautisks konkurss tehnisko skolu audzēkņiem, kas dod iespēju konkursa dalībniekiem parādīt zināšanas, prasmes un iemaņas izvēlētajā profesijā. Tā galvenie mērķi ir veicināt automehāniķa profesijas popularitāti un kvalitāti, dalīties pieredzē, mācību metodēs, veicināt sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm, kā arī iepazīstināt izglītojamos ar jaunākajām tehnoloģijām un nākamajiem darba devējiem. Kopējais balvu fonds ir 75 000 eiro. Kopumā starptautiski konkursā iesaistīti vairāk nekā 3000 topošo automehāniķu.

Tikmēr Jelgavas tehnikuma automehāniķu skolotājs Aldis Moškanovs uzsver, ka skolēniem šādas iespējas dod vēl nebijušu pieredzi, jo tas ir starptautisks konkurss, kas notiek neatkarīgi no izglītības iestādes, kurā viņi mācās. Tāpat tas arī ļauj salīdzināt savas zināšanas ar citu profesionālo izglītības iestāžu skolēnu līmeni.

“Savukārt pašai skolai tas noteikti ir prestiža jautājums – ir svarīgi piedalīties, ieinteresēt savus audzēkņus un iegūt labus rezultātus,” pauž skolotājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas tehnikuma skolotājs atzīst, ka skolas šogad ļoti novērtē, ka ir iespējams atgriezties atpakaļ klātienē, jo īpaši tāpēc, ka praktiskās nodarbības var vadīt kā ierasts.

“Kad viss bija attālināti, bija skaidri redzams, ka skolēnu zināšanu līmenis ir spēcīgi krities. Organizēt praktiskos uzdevumus attālināti ir ļoti sarežģīti, gandrīz pat neiespējami, jo skolēniem mājās nav tādu iespēju kā izglītības iestādē,” pauž Moškanovs.

Konkursu Latvijā organizē auto un moto rezerves daļu izplatītājs “Inter Cars Latvija” ar “Erasmus+” atbalstu. Konkursa starptautiskie partneri ir “ZF Aftermarket”, “Bosch”, “Schaeffler”, “febi bilstein”, “Elring”, “Meyle”, “Continental”, “Filtron”, “Mann Filter”, “Shell Helix”. Konkursa lokālie partneri: “Autobrava Motors”, “Avar Auto”, BT1 un “Valtek”.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.