Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kontrasti un radoši eksperimenti

AIJA VĪTOLIŅA: “Katra dziesma ir kā stāsts.”

Koncerts “Aija + Frīda” – Aijas Kukules dziesmas un Frīdas Kalo portrets mūzikā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas kultūras namā 21. septembrī pulksten 19 notiks koncerts “Aija + Frīda”, kas divos cēlienos apvienos izcilās latviešu estrādes dziedātājas Aijas Kukules izpildītās dziesmas un leģendārās meksikāņu mākslinieces Frīdas Kalo portretu mūzikā.

Aijas Kukules ienākšana Latvijas mūzikas dzīvē pārsteidza. Dziesmas, kuras dziedātāja izpildīja, nereti bija sarežģītas un filozofiskas, bet viņas skatuves tēls bija izaicinoša un spilgta pārmaiņa padomju puritānisma apstākļos. Meksikāņu māksliniece Frīda Kalo – dumpiniece, revolucionāre, feministe, cietēja un uzvarētāja. Personība, kura gāja pret tradicionālās morāles straumi un dzīves spēļu laukumā spēlēja pēc saviem noteikumiem. Viņas pēdējais darbs – glezna, kura tapa tikai dažas dienas pirms nāves, – bija neticami optimistiskā, sulīgā klusā daba ar arbūziem “Viva la vida” jeb “Lai dzīvo dzīve!”.

Spilgtās personības, kā arī viņu laikmeta muzikālo portretu koncertā atklās dziedātāja Aija Vītoliņa plašā mūziķu pavadījumā. Koncertā piedalās Jelgavas kamerorķestris, Jelgavas bigbends, ģitāristu kvartets Kaspara Zemīša vadībā, Inita Āboliņa (akordeons), Zane Volberga (klavieres), režisore – Laura Groza. Koncertu organizē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerta “Aija + Frīda” un Jelgavas kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs Aigars Meri un soliste Aija Vītoliņa labprāt dalījās pārdomās ar “Ziņām” īsi pirms koncerta pirmizrādes.

Vairāk varat lasīt 15. septembra laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts: Liene Krūmiņa

Foto: publicitātes

AIGARS MERI: “Citreiz man pašam ir bail no savas drosmes.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.