Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kopš neatkarības atjaunošanas Latvijā reģistrēta 91 politiskā partija

Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas reģistrēta 91 politiskā partija, liecina “Lursoft” apkopotie dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visagrāk reģistrētās ir Latvijas Zemnieku savienība (ZZS) un Latvijas Zaļā partija (LZP). Abas partijas ir dibinātas 1990.gadā.

Līdz šī gada pavasarim partijas darbojās kopīgi, taču LZP ārkārtas kongresā lēma izstāties no ZZS, pieņemot lēmumu 14. Saeimas vēlēšanās startēt no uzņēmēja Ulda Pīlēna biedrības veidotā apvienotā saraksta.

Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas reģistrēta 91 politiskā partija. Pašlaik Politisko partiju reģistrā atrodamas 69 partijas, taču no tām 14 sākts likvidācijas process.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latviešu Zemnieku Savienība un partija “Mūsu zeme” ir visagrāk reģistrētās partijas, kurām sākts likvidācijas process. Abas partijas ir reģistrētas 1993.gadā.

Latviešu Zemnieku Savienībai likvidācija sākta pirms sešiem gadiem, par likvidatoriem ieceļot Jāni Grīnbergu, Felicitu Briņķi un Martūru Maltu. Malts kopš 2015.gada iesaistījies biedrībā “Varu Latvijas tautai”, kura vairākas reizes ir vērsusies Centrālajā vēlēšanu komisijā ar ierosinājumu vākt parakstus par Saeimas atsaukšanu.

Partijas “Mūsu zeme” likvidācijas process sākts 2017.gada septembrī pēc Ventspils tiesas sprieduma par partijas darbības izbeigšanu.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.