Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Koris “ Mītava” iestāda kokus par godu savai jubilejai un kā dāvanu Jelgavai (FOTO)

Pēc koru koncerta “Savā zemē” 4. maijā Jelgavā, Pasta salā, jauktais koris koris “Mītava” devās stādīt trejus kokus Lielupes krasta promenādē par godu “Mītavas” 35 gadu jubilejai un kā dāvanu pilsētai, informē kora dalībnieks Pauls Rēvelis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022. gads Jelgavas jauktajam korim “Mītava” ir pusapaļas jubilejas gads – 35. jubileju gaidot, koris ik mēnesi soli pa solim virzās “uz nopietnāku svinēšanu” rudenī. Martā, Agiju dienā, ar trīsdesmitpieckāršu sveicienu tika sumināta “Mītavas” dibinātāja un ilggadējā diriģente Agija Pizika. Aprīlī ar olām, brētliņām un nopietnu mēģinājumu atzīmētas Lieldienas.

4. maijs – Latvijas Neatkarības atjaunošanas diena visiem Jelgavas koriem sākās svētku koncerta mēģinājumu un turpinājās ar koncertu Pasta salā.

Bet, neilgi pirms mēģinājuma sākuma, līdzās Lielupes krasta promenādei trīs “Mītavas” tenori jau cilāja lāpstas. Latvija nav iedomājama bez tās dižajiem mežiem un kokiem, tālab maijā koris lēma iestādīt (dāvāt pilsētai) trīs kokus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sazinoties ar pilsētas ainavu arhitektu Andreju Lomakinu un domājot par piemērotākajām vietām, kā labākā tika atrasta Lielupes krastā netālu no dzelzceļa tilta. Tā kā kora domas un pilsētas vēlmes sakrita, izvēlējās divus skujkokus un vienu lapu koku.

Korejas ciedru priede un Veimuta priede uz Jelgavu caur Salaspili ceļoja no Kalsnavas – “Latvijas valsts mežu” kokaudzētavas. Parastā kļava stādīšanai auga tepat pie Jelgavas – kokaudzētavā “Dimzas”.

35. gadskārta. Kāpēc trīs koki? Kora sākotnei, tagadnei un, protams, nākotnei. Zīmīgs fakts, kori šais 35 gados ir vadījuši trīs diriģenti – Agija Pizika, Staņislavs Semjonovs un Raimonds Gulbis. Stādīšana noritēja dziesmu pavadībā – kļavai tika “Dziedot dzimu, dziedot augu”, abām priedēm – “Še, kur līgo priežu meži”.

Foto: koris “Mītava”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.