Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Krāpniecei Kristīnei piespriež sabiedrisko darbu

Spēkā stājies spriedums, ar kuru Zemgales rajona tiesa Jelgavā 1996. gadā dzimušo Kristīni I. atzina par vainīgu sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīgā izmantošanā. Tiesnese Irina Freimane lēmusi, ka par šo nodarījumu jaunā sieviete sodāma ar 200 stundām sabiedriskā darba.

Notikumi, par kuriem uzsākts šis kriminālprocess, risinājās 2019. gadā. Kristīne toreiz bija iepazinusies ar kādu jelgavnieku, pat sāka pie viņa dzīvot. Alberts (sauksim viņu tā) jaunajai draudzenei uzticēja savus internetbankas lietotāja datus – lietotājvārdu, paroli un pat identifikācijas rīku “Smart ID”. Tādējādi Kristīnei radās iespēja izmantot viņa bankas kontu, veicot naudas pārskaitījumus. Vēlāk Albertam to nācās rūgti nožēlot.

Ieguvusi piekļuvi svešam bankas kontam, Kristīne nekavējās uzdarboties. Viņa bija nolēmusi Alberta internetbanku izmantot, lai, rīkojoties viņa vārdā, no uzņēmumiem, kas nodarbojas ar īstermiņa kredītu izsniegšanu, izkrāptu naudu, ko pēc tam izmantotu savām vajadzībām. Krāpniece salīdzinoši īsā laikā apmēram 20 tādām firmām nosūtīja kredīta pieteikumus.

Daļa kredītfirmu viltus Albertam naudu neaizdeva, tomēr no sešiem uzņēmumiem Kristīnei to izdevās izkrāpt. Sieviete tā noformēja un saņēma 16 kredītus par kopējo summu 3970 eiro. Mazākais saņemtais aizdevums bija tikai 20 eiro, bet lielākais – 650 eiro. Vēl viņa kā ar savu izrīkojās arī ar Alberta naudu – iztērēja viņa 500 eiro.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.