Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Krāsas tonis rosina klasiskas un abstraktas idejas

Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā līdz 26. jūnijam apskatāma Jelgavas Mākslinieku biedrības izstāde “Tonis”, kurā piedalās 45 mākslinieki ar vairāk nekā 100 darbiem. Līdzās glezniecībai, kas ir izstādes pamatā, redzami arī vairāki tekstila, tēlniecības, keramikas, grafikas, stikla, kolāžas, fotogrāfijas, dizaina un asamblāžas darbi. Vizuālās mākslas veidu dažādība ienāk Jelgavas Mākslinieku biedrības ikgadējās izstādēs, kas kļuvušas par skaistu tradīciju. “Tonis” Jelgavas Mākslinieku biedrībai ir jau 53. pavasara izstāde.

Kā radās izstādes nosaukums?

Sākotnēji biedrībā izlēma, ka izstādi vienojošais motīvs varētu būt zilā krāsa, bet gleznotājus ir tikpat kā neiespējami ielikt kādos rāmjos un noteikumos – sāk gleznot, un domas un iztēle aizplūst ne tikai tālēs zilajās. Māksliniekiem patīk plaši un radoši izteikties, ļauties savām idejām un noskaņojumam, un rezultātā zilais tonis, kas, nenoliedzami, darbos dominē un ir pamanāms, ekspozīcijā ir ieguvis plašāku skanējumu, izstādi vispārināti nosaucot “Tonis”.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.