Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kučinskis rosina eID kartes obligāti saņemt 15 gadu vecumu sasniegušajiem, vienlaikus nenosakot gala izsniegšanas termiņu

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS) rosina izmaiņas regulējumā, kas paredzētu personas apliecību jeb eID kartes obligāti saņemt personām, kuras sasniegušas 15 gadu vecumu, bet nenosakot gala termiņu, līdz kuram šī apliecība ir jāsaņem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai saņemtu personu apliecinošu dokumentu, Latvijas iedzīvotāji šobrīd ir spiesti stāvēt garās rindās Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) pakalpojuma saņemšanai, jo likums nosaka, ka šis dokuments jāsaņem līdz šā gada 1.maijam.

Lai novērstu situāciju, kad pēc šā dokumenta jāstāv garās rindās, ir jāpārskata iepriekš pieņemtie normatīvi, aģentūrai LETA norādīja ministrs.

“Rosinu un jau šobrīd notiek komunikācija ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Māri Sprindžuku (AS), lai noteiktu, ka personas apliecība obligāti jāsaņem personām, kuras sasniegušas 15 gadu vecumu, nenosakot gala termiņu, līdz kuram šī apliecība ir jāsaņem,” uzsvēra Kučinskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādējādi personai būtu pienākums saņemt personas apliecību, bet, ja tā vēlas saņemt pasi, tai obligāti ir jānoformē arī personas apliecība.

Šāds risinājums mazinātu spriedzi un neapmierinātību iedzīvotājos, kuru rīcībā ir derīgs personu apliecinošs dokuments, bet kuri vēlas izpildīt pienākumu saņemt personas apliecību līdz noteiktajam termiņam.

Vienlaikus tiktu saglabāts mērķis, saskaņā ar kuru visiem Latvijas iedzīvotājiem noteiktā laika periodā tiktu izsniegtas personas apliecības, bet tas notiktu pakāpeniski.

Foto: PMLP publicitātes

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.