Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kūdras ieguvēja un pārstrādāja “Laflora” apgrozījums pērn pieaudzis par 5,2%

Kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmuma SIA “Laflora” apgrozījums pagājušajā gadā bija 23,404 miljoni eiro, kas ir par 5,2% vairāk nekā 2020.gadā, savukārt kompānijas peļņa samazinājās vairākas reizes – līdz 42 559 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pagājušajā gadā “Laflora” veica frēzkūdras un gabalkūdras ieguvi Kaigu, Drabiņu un Nīcgales kūdras purvos. Kopējais kūdras ieguves apmērs pērn bija 637,77 kubikmetri, kas ir par 17% mazāk nekā gadu iepriekš.

Kompānijas vadība kūdras ieguves apmēra samazināšanos skaidro ar nelabvēlīgākiem klimatiskajiem apstākļiem kūdras sezonas ieguves laikā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Vienlaikus kopējais kūdras un kūdras produktu ieguves apmērs 2021.gadā bija 1,129 miljoni kubikmetru, kas ir par 9% mazāk nekā 2020.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn “Laflora” turpināja investēt kūdras ieguves infrastruktūras izbūvē, ražošanas attīstībā un ražošanas tehnikā. 2021.gadā tika turpināta kūdras ieguves lauku paplašinātajā licences teritorijā Nīcgales purvā, un turpināta kūdras ieguves lauku un pievedceļu izbūve Drabiņu purvā. Kopējās “Laflora” investīcijas pamatlīdzekļos pagājušajā gadā bija 1,379 miljoni eiro. Investīcijas tika finansētas gan no uzņēmuma paša līdzekļiem, gan izmantojot ilgtermiņa finanšu līzingu.

Tāpat pagājušajā gadā uzņēmums palielināja sniegto kūdras ieguves pakalpojumu un kūdras ieguves infrastruktūras uzturēšanas pakalpojumu apmēru kūdras ieguves licenču turētājiem Ozolēnu, Žļaugu un Kalna kūdras purvos.

Šajā gadā uzņēmums turpinās investēt kūdras ieguves platībās un infrastruktūras attīstībā. Tāpat kompānija plāno investēt ražošanas attīstībā un jaudu palielināšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2020.gadā “Laflora” strādāja ar 22,242 miljonu eiro apgrozījumu, savukārt uzņēmuma peļņa bija 1,358 miljoni eiro.

Uzņēmums “Laflora” reģistrēts 1995.gadā, un tā pamatkapitāls ir 332 810 eiro. Kompānija pieder SIA “Svētvalde” (51%) un divām Vācijas privātpersonām – Ludgeram Roenkolam (24,5%) un Markusam Roenkolam (24,5%). Kompānijas pamatdarbība ir kūdras ieguve, kūdras pārstrāde, kā arī kūdras produktu ražošana un pārdošana.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.