Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kurzemē un Zemgalē grants ceļi vietām zaudējuši nestspēju

Līdz ar atkusni Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem vietām ir iestājies šķīdonis un šie ceļi zaudējuši nestspēju, aģentūru LETA informēja “Latvijas valsts ceļi” (LVC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patlaban visvairāk nestspēju zaudējušu ceļu posmu ir Saldus apkārtnē, kur ierobežojumi noteikti septiņos posmos. Pa pieciem posmiem ir Dobeles un Liepājas apkārtnē, Limbažu novadā – divi, Preiļos – viens posms.

Pa šiem ceļiem transporta masas ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas.

LVC uzsver, ka, sākoties atkusnim, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums, uz autoceļiem ar grants segumu iestājas šķīdonis – pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās. Lai nestspēju zaudējušie autoceļi netiktu neatgriezeniski sabojāti, uz tiem ievieš autotransporta masas ierobežojumu – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas, satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija. Bez ierobežojumiem šķīdonī atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus.

Latvijā no visa valsts pārziņā esošā autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu, pārsvarā tie ir vietējās nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti.

Grants autoceļu uzturēšanas darbus šķīdoņa laikā neesot iespējams veikt – uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa, tas tiks sabojāts vēl vairāk. Uzlabot grants ceļa stāvokli varot tikai tad, kad tas ir apžuvis.

Foto; no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.