Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kurzemē un Zemgalē notiek Zemessardzes kaujas gatavības pārbaudes un turpinās plānveida mācības

No 25. līdz 27.februārim visā Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes atbildības teritorijā notiks kaujas gatavības pārbaudes mācības, trenējot vienību reaģēšanas spējas. Pārbaužu laikā visā brigādes atbildības teritorijā pa galvenajiem un mazākas nozīmes ceļiem pārvietosies karavīri formastērpos un militārais transports, informē Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba Sabiedrisko attiecību speciāliste Guna Pričina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bez tam nedēļas nogalē notiks arī 4.Kurzemes brigādes zemessargu iepriekš plānotas mācības Liepājas valstspilsētas Karostas teritorijā (44. kājnieku bataljons), kā arī Jelgavas novada Līvbērzes pagasta apkārtnē (52. kaujas atbalsta bataljons). Plānveida mācību mērķis ir abu bataljonu kaujas spēju uzturēšana un pilnveidošana.

26.februārī 44. kājnieku bataljons Karostas teritorijā trenēs taktiskās iemaņas kaujai apdzīvotā vietā pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos. Kaujas darbību veikšana apdzīvotā vietā ir komplekss uzdevums, un tam nepieciešamas ne tikai speciālas zināšanas un praktiskās iemaņas, bet arī augstu individuālo sagatavotību un kolektīvo sadarbību.

26. un 27.februārī 52. kaujas atbalsta bataljons Līvbērzes pagasta apkārtnē trenēs lauka kaujas iemaņas, aizsardzības pozīciju izveidi, kā arī uzlabos prasmes izdzīvošanai apgrūtinātos apstākļos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessargu mācību uzdevumu izpilde notiek ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības domi saskaņotās teritorijās un Jelgavas novada pašvaldības domi saskaņotās teritorijās. Visi apmācības procesa posmi notiek atbilstoši Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktajiem drošības pasākumiem.

Iedzīvotāju ievērībai!

Tuvākajās dienās visā 4.Kurzemes brigādes atbildības teritorijā pa valsts un reģionālas nozīmes ceļiem pārvietosies dažāda tipa militārais transports, tajā skaitā sešriteņu kvadracikli “Bombardier MAX 650 XT” un divdaļīgie kāpurķēžu visurgājēji “Bandvagn 206”. Mācību norises vietās tiks izmantota tikai salūtmunīcija, kas rada troksni, bet nekādā veidā neapdraud apkārtējo cilvēku veselību vai dzīvību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes novada, Kuldīgas un Saldus novada, Ventspils valstspilsētas un novada, Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada, Talsu novada, Dobeles un  Tukuma novadu iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot karavīru vai militārās tehnikas pārvietošanos ārpus poligoniem un vienību pastāvīgās dislokācijas vietām.

Nacionālie bruņotie spēki atvainojas par iespējamiem ceļu satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, un aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm un mācībām, kas vērstas uz valsts nacionālās aizsardzības spēju stiprināšanu.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 25424404, rakstot uz e-pasta adresi 52bn@mil.lv, vai personīgi ierodoties vienībā – Jelgavā, Dambja ielā 22. Uzziniet vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv

Foto: no Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes arhīva; Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.