Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kvalitatīvi koka grīdas segumi

Sabiedrība sākusi pievērst uzmanību ilgtspējībai, līdz ar to vairāk cilvēku saskata nepieciešamību pēc kvalitatīvu lietu iegādes. Ilgtermiņā, tas ir ekonomiski izdevīgāk un videi draudzīgāk. Telpu labiekārtošanas darbi nav izņēmums, izvēloties apdares veidus, interjera priekšmetus un pat grīdas segumu. Viena no elegantākajām un ilgmūžīgākajām izvēlēm ir koka grīdas segumi. Tie var būt dažādi, atkarībā no koka veida, biezuma un konstrukcijas.

Daži no populārākajiem koka grīdu veidiem ir:

Masīvkoka grīdas dēļi, kas izgatavoti no viena vesela koka gabala. Tie ir ļoti izturīgi un kalpos ilgu laiku. Koka izvēle noteiks grīdas seguma izskatu un īpašības. Piemēram, ozols ir ļoti izturīgs koks, priede salīdzinājumā būs siltāka un mājīgāka.

Divslāņu parkets sastāv no diviem slāņiem: apakšējā slāņa, kas ir izgatavots no cieta saplākšņa, un augšējā slāņa, kas ir izgatavots no koka. Apakšējais slānis nodrošina grīdas seguma stingrību un izturību, bet augšējais slānis – estētiku. To var ieklāt uz jebkura veida pamatnes, tostarp apsildāmajām grīdām, kā arī izvēlēties parketa veidu.

Skujiņas parkets izgatavots no īsākiem 100-150mm gariem dēlīšiem. Franču skujiņas parkets, – no dēlīšiem, kuru gali ir piegriezti 45 vai 60 grādu leņķī. Šo parketa viedu konstrukcija rada elegantu un unikālu izskatu. Parkets ir piemērots gan privātmājām, gan sabiedriskām telpām.

Grīdas apdare

Koka grīdas segums ir izturīgs un kalpo gadu desmitiem. Būtiski to pareizi kopt un pēc nepieciešamības atsvaidzināt. Latvijas uzņēmums solideco.lv rūpējas ne tikai par kvalitatīvu grīdas segumu piedāvājumu, bet arī piedāvā grīdas apdares darbus, kas paildzinās vizuālo pievilcību un materiāla ilgtspējību.

Lai atjaunotu jau nolietotas grīdas izskatu, iesakām sākt ar slīpēšanu. Procesā tiks noņemta koksnes virsējā kārta 0,5-1cm biezumā un pilnībā noņemts apdares materiāls. Kad grīda noslīpēta, tad jāizvēlas apdares materiāls un tā tonis. Tas var būt atšķirīgs no iepriekšēja, līdz ar to iespējams ne tikai grīdu atsvaidzināt, bet pat piešķirt tai citu raksturu. Uzņēmums piedāvā grīdas lakošanu, eļļošanu un grīdas dēļu apdari ar cietvasku.

Svarīgi izvēlēties augstas kvalitātes koka grīdas un profesionālus meistarus, grīdas ieklāšanai un apdares darbu veikšanai, lai grīdas segums priecētu un savu funkciju pildītu gadiem ilgi. Plašāk par bezmaksas konsultāciju un tāmes sastādīšanu – www.solideco.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.