Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Labklājības ministrs apmeklē Dobeles novadu

Piektdien, 1. decembrī, reģionālās vizītes ietvaros labklājības ministrs Uldis Augulis apmeklēja Dobeles novadu un tikās ar novada domes vadību, Sociāla dienesta vadītāju un sociālās jomas darbiniekiem, kā arī uzņēmuma SIA Latvia Packing vadītāju, lai pārrunātu būtiskākos jautājumus labklājības jomā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikšanās ievaddaļā tika apmeklēts dienas aprūpes centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem “Solis”, kur nesen pabeigta telpu pārbūve un izveidota sensorā istaba, kā arī atbalsta centrs un dienas centrs “Stariņš”. Pēc telpu apskates Sociālā dienesta vadītāja Baiba Lucaua iepazīstināja ar dienesta struktūru, sniegtajiem sociālajiem pakalpojumiem, ieskicēja galvenos jautājumus, kuru risināšana ir aktuāla tuvākajā laikā, kā arī sniedza ieskatu par deinstuticionalizācijas procesu – gan jaunu sabiedrībā balstītu pakalpojumu izveidi novadā, gan esošo pakalpojumu pilnveidi un attīstību.

Ņemot vērā, ka nodarbinātības jautājumi kļūst arvien aktuālāki, ministrs apmeklēja novada uzņēmumu “Latvia Packing”, kur tiek nodarbināti cilvēki arī no mazāk aizsargātām sociālajām grupām – gan pensijas vecuma un romu tautības, gan arī daļa darbinieku, kas tiek piesaistīti no Nodarbinātības valsts aģentūras programmas. “Cenšamies doties sociāli atbildīgā virzienā un pieņemam arī darbiniekus, kas iespējami darba tirgū tiek uzlūkoti skeptiski. Šie darbinieki nereti savus darba pienākumus veic atbildīgāk nekā citi”, teic uzņēmuma vadītājs Kaspars Elarts.

Vizītes noslēdzošajā daļā, ministrs devās uz Lejasstrazdu ciemu, kur tika apmeklēts sociālais aprūpes pakalpojums Atelpas brīdis un ģimenes atbalsta centrs “Lejasstrazdi”. Tika apskatītas telpas, ieskicēti pieejamie pakalpojumi, kā arī minētas būtiskākās problēmas darba procesos. Ministrs un pakalpojumu sniedzēji bija vienisprātis – sociālo pakalpojumu pieejamība novadā ir, taču nereti cilvēki tos neizmanto sabiedrībā esošo stereotipu dēļ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informāciju sagatavoja Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto: Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.