Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Lāčplēša dienā jelgavniekus aicina doties lāpu gājienā

Godinot Latvijas armiju un pieminot mūsu valsts brīvības cīnītājus, Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pulksten 18 pēc divu gadu pārtraukuma jelgavniekus aicina vienoties lāpu gājienā no Pulkveža Oskara Kalpaka ielas līdz piemineklim Jelgavas atbrīvotājiem Stacijas parkā. Tur pulksten 18.45 sāksies svinīgs pasākums. Pirmo reizi šajā pasākumā svinīgo solījumu militāro struktūrvienību un pilsētnieku priekšā dos jaunsargi. Bet pēc tam ikviens aicināts sadziedāties patriotiskā noskaņā kopā ar grupu “Credo” un kori “Balti,” informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lāpu gājienam jelgavnieki aicināti pulcēties no pulksten 17.30 Pulkveža Oskara Kalpaka un Svētes ielā. Gājienu iesāks Zemessardze, Valsts policija, Pašvaldības policija un citas militarizētās struktūrvienības. Pēc tam aicināti stāties pārējie gājiena dalībnieki. Gājiens sāksies pulksten 18, virzīsies pa Lielo, Pasta un Stacijas ielu, noslēdzoties pie pieminekļa Jelgavas atbrīvotājiem Stacijas parkā. Tur pulksten 18.45 notiks svinīgs pasākums un koncerts, kurā piedalīsies grupa “Credo” un koris “Balti”.

Gājiena dalībnieki aicināti ņemt līdzi lāpas, pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanu lentīti un pie pieminekļa Jelgavas atbrīvotājiem nolikt ziedus un sveces.

“Pēc lāpu gājiena un svinīgajām uzrunām ikviens aicināts uzkavēties Stacijas parkā un baudīt koncertu, kurā šogad uzstāsies grupa “Credo” un jauktais koris “Balti”. Turpat būs iedegti ugunskuri, pie kuriem gājiena dalībnieki varēs sasildīties,” saka pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics. Koncerts plānots līdz pulksten 20.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Autovadītājiem jāņem vērā, ka gājiena maršrutā tā norises laikā būs slēgta satiksme.

Lāpu gājiena tiešraidi varēs vērot mājaslapā  www.jelgava.lv un sociālajā tīklā “Facebook” Jelgavas pilsētas lapā @Jelgavas pilsēta.

Savukārt Jelgavas youtube.com/jelgavaLV kontā ir pieejams video “Lāčplēša dienas stāsts”, ko kopīgi sagatavoja Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs un Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs. Videostāsts ir veidots kā mācību materiāls pilsētas pamatskolēniem, taču, svinot Lāčplēša dienu un atceroties brīvības cīņu nozīmi mūsu tautas vēsturē, stāsts atsauks atmiņā vēstures notikumus.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.