Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Laimes koku parku papildinās ar pieciem kokiem

Turpinot ikgadējo tradīciju, 27. aprīlī ar pieciem jauniem kokiem tiks papildināts Pasta salas Laimes koku parks, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim Laimes koku parkā iestādīti vairāk nekā 20 dažādu šķirņu koki – purpura ābeles, sārtās ievas, sarkanie ozoli, vītoli, miltu pīlādži, melnalksnis un parastais ozols. Šoreiz Lielās talkas dienā parks tiks papildināts ar divu šķirņu kļavām – trīs sarkanajām kļavām (Acer rubrum) ‘Scanlon’ un divām lauku kļavām (Acer campestre) ‘Huibers Elegant’. Pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” vecākais speciālists kokkopībā Kurts Melnis stāsta, ka sarkanā kļava Pasta salas apmeklētājus rudenī priecēs ar tumši sarkanām lapām un ar laiku tai būs piramīdas vainags, bet lauku kļava ir koks ar platu un blīvu vainagu olveida formā, kas rudenī iegūs dzeltenīgu nokrāsu. “Tādējādi Laimes koku parkā tiks panākta arvien lielāka daudzveidība gan koku sugās, gan lapu krāsās un formās,” atzīst K.Melnis.

Jāpiebilst, ka no 26. līdz 28. aprīlim pilsētā viesosies delegācija no Jelgavas sadraudzības pilsētas Francijā Rieijmalmezonas  – Rieijmalmezonas mērs Patriks Oljē un citi pilsētas pašvaldības pārstāvji. 27. aprīlī delegācija kopā ar Jelgavas pilsētas vadību Pasta salā iestādīs piecus jaunus kokus un tādējādi papildinās vienu no pirmajiem Laimes koku parkiem Latvijā, bet turpinājumā dosies uz Driksas krastu, kur noritēs unikāla plaša mēroga zemūdens talka.

Jāpiebilst, ka 27. aprīlī pulksten 12 pilsētā notiks sadraudzības pilsētas Rieijmalmezonas dāvināto Svētās Trīsvienības baznīcas torņa žoga lielo vārtu atklāšanas pasākums.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.