Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Latraps” graudu pirmapstrādes kompleksā Elejā nākamnedēļ notiks civilās aizsardzības praktiskās mācības

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Latraps” graudu pirmapstrādes kompleksā Elejā otrdien, 25.oktobrī pulksten 10 notiks civilās aizsardzības praktiskās mācības, kurās piedalīsies operatīvie dienesti, liecina kooperatīva publicētā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācībās piedalīsies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), Valsts policijas un Jelgavas novada Pašvaldības policijas operatīvie transportlīdzekļi un personāls, kā arī pārstāvji no “Latraps”, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD), Valsts vides dienesta, Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada pašvaldībām.

Pēc “Latraps” pārstāvju vēstītā, mācību scenārijs paredz, ka objekta teritorijā esošajā augu aizsardzības līdzekļu noliktavā, kurā atrodas augu aizsardzības līdzekļi (AAL), un noliktavas viena daļa ir atvēlēta “Latraps” veikala vajadzībām, kur glabājas riepas, eļļas un citi degoši materiāli, ir aizdedzies elektriskais sildītājs, izraisot ugunsgrēku aptuveni 100 kvadrātmetru platībā.

Tāpat paredzēts, ka ugunsgrēka laikā, noliktavā ir viens cietušais bezsamaņā un brīdī, kad ir aizdegusies AAL noliktava, uz graudu bunkuriem divi remontatslēdznieki veic remonta darbus. Scenārijs paredz, ka stresa ietekmē, vienam no remontatslēdzniekiem paliek slikti un darbinieks zaudē samaņu. Kolēģis izsauc NMPD un informē vadītāju par notikušo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību laikā, notiks darbinieka glābšanas darbi, lai cietušo noceltu lejā un sniegtu pirmo palīdzību, kā arī VUGD darbinieki mācību laikā izmantos autokāpnes.

“Mācību mērķis ir pārbaudīt iesaistīto institūciju un “Latraps” sadarbību, izvērtēt amatpersonu spēju novērtēt situāciju un pieņemt lēmumus, kā arī pārbaudīt uzņēmuma civilās aizsardzības plānā noteikto pasākumu izpildi,” skaidro “Latraps” pārstāvji.

Mācību rīkotāji aicina iedzīvotājus nesatraukties, ja dzirdama uzņēmuma trauksmes signalizācija, redzama ugunsdzēsības transporta kustība un ugunsdzēsēju glābēju darbs uzņēmuma teritorijā, un atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem LPKS „Latraps” Elejas graudu pirmapstrādes kompleksā apkārtnē, kā arī iespējamo satraukumu, informē VUGD.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.