Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Latviešu valodas mācīšanā nav vasaras brīvlaika

SPĪDOLAS VALSTS ĢIMNĀZIJAS skolotāja Dace Lielanse skolēnu vasaras brīvdienās sāka darbu ar ukraiņu grupu, kas latviešu valodu apgūst pēc jaunās 120 stundu programmas. Ukraiņu attieksmi pret latviešu valodas mācīšanos Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā vērtē ļoti pozitīvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) jau kopš marta turpinās latviešu valodas mācības pieaugušajiem patvēruma meklētājiem no Ukrainas kara. ZRKAC vadītāja Sarmīte Vīksna stāsta, ka mācīt latviešu valodu ukraiņu civiliedzīvotājiem pēc pašu iniciatīvas brīvprātīgi sākuši, tiklīdz Jelgavā ieradušies pirmie patvēruma meklētāji no Ukrainas. “Piedāvājām 32 stundu mācību programmu “Latviešu valodas ikdienas saziņas minimums”, dodot iespēju apgūt latviešu valodu saziņai vienkāršās ikdienas situācijās, piemēram, kā sasveicināties un atvadīties, iepazīstināt ar sevi, īsi pastāstīt par savu nodarbošanos, kā orientēties pilsētā un citas pamatlietas, kā arī liela uzmanība tika pievērsta alfabētam, lai izglītojamie spētu lasīt un izprast vienkāršus tekstus latviešu valodā,” stāsta S.Vīksna.

Jūnija vidū ZRKAC uzsāka īstenot Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) atklātā konkursā iegūtās tiesības nodrošināt Jelgavā un Jelgavas novadā dzīvojošajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem bezmaksas latviešu valodas apmācības 120 stundu apjomā. Šajos kursos valodas apguves iesācēji iegūst zināšanas tā sauktajā A1 līmenī, kas ir svarīgi, iekārtojoties darbā. S.Vīksna domā, ka šis laiks, kad Ukrainas kara bēgļiem stingri neprasa latviešu valodas zināšanas, drīz vien beigsies. Valsts apmaksātajā 120 stundu programmā ir ietverta tādu prasmju apgūšana kā klausīšanās, lasīšanas, runāšanas un rakstīšanas prasmes saziņai vienkāršās sadzīves un ikdienas situācijās. Mācību laikā plānotas arī ekskursijas pa Jelgavu un apkārtni, kas domātas Latvijas vēstures un kultūras iepazīšanai. Pēc kursu beigšanas dalībnieki varēs kārtot valsts valodas zināšanu pārbaudījumu profesionālo un amata pienākumu veikšanai un pastāvīgās uzturēšanās atļaujas iegūšanai.

Pašlaik ZRKAC jau mācās piecas grupas, iesaistīti 75 izglītojamie, bet pakāpeniski kursos paredzēts iesaistīt vismaz 95 personas. Nestrādājošajiem tiek piedāvāta intensīvā grupa, kur mācības notiek katru darba dienu, bet strādājošiem – vakarā klātienē vai attālināti. Uz kursiem vēl ir iespējams pieteikties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts un foto: Gaitis Grūtups

Visu rakstu lasiet 22. jūnija laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.