Latvija piekāpjas Somijai. Krastenbergam rezultatīva piespēle.

renārs krastenbergs
Jelgavnieks Renārs Krastenbergs spēlē pret Somijas valstsvienību Pasaules čempionātā hokejā 2021. gadā Rīgā | Foto: Ruslans Antropovs

Latvijas hokeja valstsvienība Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs “C” grupas turnīrā piedzīvoja zaudējumu pret Somiju ar rezultātu 1:3 (0:0; 0:1; 1:2). Latviešu hokejistu cienīgā cīņā jelgavnieks Renārs Krastenbergs izdarīja vienu rezultatīvu piespēli.

Pirms spēles ar Somijas izlasi Latviju pāršalca satraucoša ziņa, ka uzbrucējam Mārtiņā Karsumam ir pozitīvs Covid-19 tests un visa mūsu valstsvienība ir tika atzīta par kontaktpersonām. Par laimi vienīgais ierobežojums mūsu puišiem prasība nēsāt visur maskas, kas netraucēja viņiem gatavoties atbildīgai  spēlei.

Pirmajā trešdaļā Latvijas valstsvienība uzrādīja lielisku ātrumu un cīņas sparu, brīžiem iespiežot somus viņu aizsardzības zonā. Abas komandas spēja izveidot labus vārtus gūšanas momentus pie pretinieku vārtiem, bet spēles rezultāts šajā nogrieznī netika atklāts – 0:0. Diemžēl traumu guva uzbrucējs Lauris Dārziņš, un otrajā trešdaļā uz laukuma vairs neiznāca.

Otrā trešdaļā Somijas izlase pakāpeniski palielināja savu pārsvaru, izmantojot “tuvā soliņā” priekšrocību, līdz trešdaļas izskaņā iespieda latviešus aizsardzības zonā un ar Valtteri Kemilainena metienu no zilās līnijas izvirzījās spēles vadībā – 0:1. Trešdaļas vidū pret uzbrucēju Kasparu Daugaviņu tika pielietots sāpīgs spēka paņēmiens, bet drosmīgs hokejists spēja atrast sevī spēkus atgriezties cīņā.

Trešās trešdaļas sākumā spēles gaita izlīdzinājās, kā rezultātā Somijas izlase nonāca mazākumā, un šo iespēju izmantoja Rodrigo Ābols. Vārtu gūšanas momentā rezultatīvo piespēli atdeva jelgavnieks Renārs Krastenbergs – 1:1.

Trešdaļas turpinājumā Latvijas valstsvienība izturēja bez zaudētiem vārtiem divus mazākumus, bet izskaņā ielaida divus vārtus. Sākumā Leo Komarovs mainīja aizsarga raidītās ripas lidojumu, bet pēc tam pretinieku komandas veterāna Marko Anttilas metienu – 1:3.

Nākamo spēli Latvijas valstsvienība aizvadīs svētdien, 13. februārī plkst.06:10 (pēc Latvijas laika), tiekoties ar Slovākijas hokeja izlasi.