Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Latvijā vienlaikus norisināsies divas starptautiskas militārās mācības

NBS bruņutehnika

No 18.februāra līdz 23.martam Latvijas teritorijā norisināsies ASV Bruņoto spēku pavēlniecības Eiropā vadītās starptautiskās militārās mācības “Saber Strike 22”. Bez tam, no 28.februāra līdz 11.martam notiks arī NBS Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes organizētās starptautiskās militārās mācības “Crystal Arrow 22”, informē Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba Operāciju plānošanas departamenta Komunikācijas pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abās mācībās iesaistītās vienības savstarpēji sadarbosies, demonstrējot NATO dalībvalstu kaujas gatavību, stiprinot NATO kolektīvās aizsardzības principus un veicinot atturēšanu. Mācību “Saber Strike 22” un “Crystal Arrow 22” mērķis ir pilnveidot sabiedroto valstu militāro vienību savietojamību taktisko operāciju laikā, tostarp demonstrējot spējas izpildīt uzdevumus ziemas apstākļos. Mācību ietvaros notiks arī Baltijas reģiona pretgaisa aizsardzības vienību treniņi.

Viens no Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes mācību uzdevumiem ir uzlabot štāba komandvadības elementu sadarbību, kā arī praktiski testēt daudznacionālu operāciju plānošanas un īstenošanas procedūras.

Militārajās mācībās “Saber Strike 22” un “Crystal Arrow 22” piedalīsies kopumā aptuveni 2800 karavīru un zemessargu no Latvijas un ASV, kā arī vēl no 10 valstīm, kuru vienības veido Latvijā izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu (NATO Enhanced Forward Presence, eFP). Kanādas vadītajā kaujas grupā ir karavīri no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Īslandes, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas bruņotajiem spēkiem. Alianses komandvadības struktūras mācībās “Saber Strike 22” pārstāvēs NATO Apvienotā nodrošinājuma pavēlniecība (Joint Support Enabling Command, JSEC) un citi starptautisko operāciju atbalsta elementi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāju ievērībai!

Militāro mācību laikā notiks ASV Bruņoto spēku lidaparātu, tostarp kaujas helikopteru AH-64 Apache lidojumi Latvijas gaisa telpā, kā arī paredzēta militārās tehnikas pārvietošanās pa Latvijas galvenajiem un reģionālajiem ceļiem. Mācību sagatavošanās ietvaros pirmie lidojumi un militārās tehnikas pārvietošanās sāksies jau no 13.februāra.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visi mācību uzdevumi tiek veikti atbilstoši Latvijā noteiktajiem Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktajiem drošības pasākumiem.

Foto: Aizsardzības ministrija

ASV Bruņoto spēku lidaparāti, kaujas helikopteri AH-64 Apache

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.