Latvijas hokeja U-20 valstsvienība ieņēma septīto vietu

Latvijas hokeja valstsvienība jauniešiem līdz 20 gadu vecumam (U-20) Pasaules čempionātā Kanādas pilsētā Edmontonā ceturtdaļfināla spēlē piekāpās vienaudžiem no Zviedrijas ar rezultātu 1:2 (0:1; 1:0; 0:1) un pirmo reizi savā vēsturē ieņēma augsto septīto vietu.

Spēle pret Zviedrijas jauniešiem norisinājās ar vienlīdzīgu spēku samēru. Latvieši pirmo ripa ielaida pirmās trešdaļas izskaņā, spēlējot mazākumā – 0:1. Otrajā trešdaļā jelgavnieks Dans Ločmelis ar individuālo meistarību iekļuva pretinieku aizsardzības zonā un atdeva piespēli partnerim, kurš ripu adresēja Gustavam Ozoliņam un ar kura precīzo metienu tika izlīdzināts spēles rezultāts – 1:1.

Trešajā trešdaļā Martins Laviņš pielietoja neatļautu spēka paņēmienu par ko tika noraidīts līdz spēles beigām, bet Latvijas valstsvienībai piecas minūtes bija jāspēlē mazākumā. Mazākumu mūsējie spēja izturēt, bet varēja redzēt, ka viņiem pietrūkst emocionālā Martina Laviņa, kas beidzās ar to zviedri spēja gūt uzvaras vārtus – 1:2.

“Mums nav par ko kautrēties. Bet teikšu godīgi, mēs spēlējam nevis, lai skaisti zaudētu, bet lai uzvarētu. Mēs zaudējām, bet mums nav par ko kautrēties,” – tā turnīru komentēja Latvijas U-20 valstsvienības galvenais treneris Artis Ābols.

Mūsu jauniešu izlase pirmo reizi vēsturē ieņēma augsto septīto vietu. Vietu augstākajā divīzijā Latvija ieguva pateicoties tam, ka no prestižā starptautiskā turnīra tika izslēgta Krievijas un Baltkrievijas komandas.

Mēs varam būt lepni, ka jaunieši šajās sacensībās nepievīla doto labvēlības mandātu. Valstsvienībai jau ir jāsāk jauns sagatavošanas cikls, jo nākošais čempionāts notiks jau šī gada decembrī.

Latvijas U-20 valstsvienībā sevi labi parādīja gan jelgavnieki, gan “Zemgale/LLU” spēlētāji. Apkopojām statistikas datus par mūsu spēlētājiem.