Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Latvijas Lielo pilsētu asociācija Jelgavā organizē konferenci “Attīstības izaicinājumi 2023+”

Šā gada 30.janvārī Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) organizē konferenci “Attīstības izaicinājumi 2023+”, lai aktualizētu pilsētu attīstības izaicinājumus šā brīža sociālekonomiskajā un ģeopolitiskajā situācijā, vienlaikus sekmējot pilsētu ilgtspējīgu, integrētu attīstību, starptautisko konkurētspēju un stiprinātu pilsētu sadarbību jaunu attīstības izaicinājumu risināšanā, informē konferences rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konference “Attīstības izaicinājumi 2023+” norisināsies 30.janvārī no pulksten 10 līdz 13, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē, Lielajā ielā 2, Jelgavā.

“Pilsētu ikdienu ietekmē faktori, kas ir grūti kontrolējami un prognozējami, tādējādi būtiska ir pilsētu spēja ātri pielāgoties mainīgajiem apstākļiem un rast labākos risinājumus, kā tikt galā ar krīzēm un veicināt attīstību. Covid -19 pandēmijas sekas, nestabilā ģeopolitiskā situācija un karš Ukrainā, iezīmē jaunus izaicinājumus gan pilsētu ikdienas darbā, gan nākotnes attīstības virzienu plānošanā.

Šobrīd īpaši būtisks diskusiju jautājums katrai no pašvaldībām un valstij kopumā ir spēja pielāgoties izmaiņām enerģētikas nozarē un atrast veidu, kā nodrošināt energoresursu pieejamību un rast jaunas perspektīvas šajā nozarē, kā arī jautājumi par atbalsta mehānismu iespējām Eiropas Savienības atbalsta projektu ietvaros, caur ko sekmēt pilsētu attīstību nākotnē,” norāda Viktors Valainis, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konferencē, piedaloties Valdim Dombrovskim, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietniekam jautājumos par ekonomiku, kas strādā cilvēku labā un Normundam Popenam, Eiropas Komisijas Reģionālās un pilsētu politikas ğenerāldirektorāta vadītāja vietniekam, tiks pārrunātas Eiropas Savienības (ES) atbalsta iespējas dalībvalstīm enerģētikas krīzē un ekonomikas atveseļošanā, ņemot vērā šā brīža ģeopolitisko situāciju un ekonomikas recesijas riskus. Savukārt Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste dalīsies ar aktuālajām ekonomikas tendencēm un izaicinājumiem Latvijas tautsaimniecības attīstībā.

Ekspertu diskusijā, piedaloties vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Mārim Sprindžukam, ekonomikas ministrei Ilzei Indriksonei, izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai, kā arī Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidentam Andrim Bitem, valsts pilsētu mēriem un citiem ekspertiem, tiks diskutēts par aktuālajām pilsētvides attīstības un ekonomikas tendencēm, tostarp reģiona energoresursu atkarību/neatkarību, kā arī pilsētu spēju pielāgoties mainīgajiem apstākļiem, rodot labākos risinājumus, kā tikt galā ar krīzēm un veicināt to attīstību.

Tāpat konferences ietvaros tiks aktualizēti jautājumi par 2020. gadā Latvijā īstenotās administratīvi teritoriālās reformas ieviešanu un nacionālajām tendencēm teritoriālās attīstības veicināšanā, kā arī valstspilsētu sadarbību ar blakus esošajām novadu teritorijām un to turpmāko rīcību urbānās rīcībpolitikas īstenošanā, vienlaikus veicinot uzņēmējdarbības konkurētspēju, kvalitatīvas izglītības nodrošināšanu pilsētu un to blakus esošo lauku teritorijās

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konferences programma pieejama šeit.

Konferenci “Attīstības izaicinājumi 2023+” organizē Latvijas Lielo pilsētu asociācija Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projekta “Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana” aktivitāšu ietvaros, īstenojot programmas mērķi strādāt kopā iekļaujošai un konkurētspējīgai Eiropai.

Latvijas Lielo pilsētu asociācija dibināta 2001. gada 23. augustā, lai veidotu ciešāku sadarbību ekonomisko, saimniecisko kontaktu un kultūras jomā starp Latvijas Republikas lielo pilsētu pašvaldībām. LLPA biedri ir 10 lielākās Latvijas pilsētas – Daugavpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Ventspils, Valmiera, Jēkabpils un Ogres novads.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.