Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Latvijas Reģionu Apvienība virza Daini Liepiņu Jelgavas novada domes priekšsēdētāja amatam

LRA Jelgavas nodaļas vadītājs, Jelgavas novada domes deputāts Dainis Liepiņš.

Latvijas Reģionu Apvienības (LRA) Jelgavas nodaļa 10. janvārī ir pieņēmusi lēmumu Jelgavas novada priekšsēdētāja amatam virzīt Jelgavas novada domes deputātu un LRA Jelgavas nodaļas vadītāju Daini Liepiņu, informē LRA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šāds lēmums tiek pamatots ar faktu, ka pēc 5. janvāra Jelgavas novada domes sēdes, kad no amata aizmuguriski tika gāzts līdzšinējais domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune, Jelgavas novada dome de facto ir rīcībnespējīga un domes darbs ir paralizēts.

“Kopš līdzšinējā pašvaldības vadītāja pilnvaru pārtraukšanas, Jelgavas novada pašvaldībā ir izveidojusies situācija, ka pašvaldībā nav neviena no administrācijas amatpersonām ar paraksta tiesībām. Un tas notiek laikā, kad jāapstiprina pašvaldības budžets un jāpieņem virkne citu pašvaldības attīstībai svarīgu lēmumu, līdz ar to mūsu ieskatā ir nepieciešama izlēmīga un ātra rīcība – jāsasauc ārkārtas domes sēde un jālemj par jauna pašvaldības vadītāja apstiprināšanu amatā. Atbildību par novada atstāšanu bez rīcībspējīgas vadības ir jāuzņemas tiem koalīcijas deputātiem un viņu atbalstītājiem, kas šādu absurdu situāciju paši ir radījuši. Novada iedzīvotāji pašreizējā situācijā noteikti nav ieguvēji,” norāda LRA Jelgavas nodaļas vadītājs, Jelgavas novada domes deputāts Dainis Liepiņš.

Vienlaikus ar D. Liepiņa virzīšanu Jelgavas novada domes priekšsēdētāja amatam, Latvijas Reģionu Apvienības Jelgavas nodaļa pieņēma lēmumu steidzamības kārtā vērst Vides un reģionālās attīstības ministrijas un atbildīgā ministra Toma Pleša uzmanību uz radušos situāciju Jelgavas novadā un atbilstoši reaģēt uz to.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldībā jau ilgāku laiku nav nevienas amatpersonas ar tiesībām vadīt izpildvaru, kā rezultātā ir paralizēta pašvaldības darbība, jo novada domes deputātu vairākums ir nobalsojis par izpilddirektores atstādināšanu uz trīs mēnešiem, kamēr notiek izmeklēšana par viņas darbību. Savukārt divi no izpilddirektora vietniekiem atrodas ilgstošā prombūtnē viņu veselības stāvokļa dēļ. Līdz LRA Jelgavas nodaļa aicina VARAM izvērtēt, cik atbildīgi rīkojušies deputāti, atstādinot izpilddirektoru, kā arī esošo bezdarbību no domes vadītāju puses.

Foto: LRA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.