Latvijas volejbolistiem neveiksme Eiropas U-20 čempionāta atlases mačā un volejbolistēm – U-19 kvalifikācijā

Latvijas U-20 volejbolisti Jelgavā piecos setos piekāpās Rumānijai, bet Latvijas U-19 sieviešu izlase Grieķijas pilsētā Salonikos atzina mājinieču pārākumu, informē Latvijas Volejbola federācija.

Eiropas U-20 čempionāta kvalifikācijas otrās kārtas turnīrā E grupā Zemgales Olimpiskajā centrā Laura Iecelnieka vadītie Latvijas juniori ar 2-3 (32:34, 26:24, 25:20, 23:25, 13:15) piekāpās Rumānijai.

Nobloķējot Sandi Vilcānu, rumāņi panāca 5:1 savā labā. Pēc Vilcāna bloka vienatnē latvieši pietuvojās līdz 11:12, bet neizšķirtu (15:15) ar servi panāca Vilcāns, kurš pēc rumāņu pieprasītā pārtraukuma ar vēl vienu lielisku servi pirmoreiz spēlē izvirzīja vadībā mājiniekus – 16:15. Seta galotnē pēc Vasiles Džordžes Brebana bloka pret Dāvi Storķi pārāki ar 34:32 bija rumāņi.

Otrajā setā pēc līdzīga sākuma rumāņi panāca 10:7 pārsvaru, taču mājinieki tūlīt rezultātu izlīdzināja – 10:10. Latvija panāca 18:14, bet viesi rezultātu izlīdzināja. Tomēr pēdējos divus punktus setā guva latvieši, setam beidzoties ar labu Kārļa Uģa Ābelīša bloku – 26:24.

Arī trešais sets sākās līdzīgi, nevienai no komandām negūstot lielāku pārsvaru par diviem punktiem. Vēlāk dažu punktu pārsvaru ieguva Latvija, pēc Leo Catlakša uzbrukuma uzvarot setā ar 25:20.

Ceturtajā setā pēc līdzīga sākuma un Vilcāna uzbrukuma Latvija panāca 10:8, taču nākamos astoņus punktus guva pretinieki – 16:10 jau viņu labā. Iecelnieks veica vairākas maiņas, vairāk domājot par piekto setu, latvieši no 19:24 tika līdz 23:24, taču pēc Davida Aleksandru Dinkulesku uzbrukuma setu ar 25:23 uzvarēja rumāņi.

Piektajā setā rumāņi panāca 3:1, Latvijai atbildot ar četriem pēc kārtas gūtiem punktiem – 6:4. Līdzīga cīņa turpinājās līdz seta beigām, beigās rumāņiem blokā apturot Eduardu Stieģeli, kurš pēdējā punkta izspēlē sita pāri laukumam – 13:15.

Mājiniekiem par labāko spēlētāju tika atzīts “libero” Kaspars Kronbergs, viesiem – Kristians Daniels Kitigoi, kurš guva 25 punktus, kamēr Brebana kontā – par punktu mazāk.

Latvijas izlasē Stieģelis sakrāja 28, Vilcāns – 26 punktus, septiņus gūdams ar bloku, bet 10 punkti tika Leo Catlakšam.

“Mūsu trumpis noteikti bija laba spēle blokā un tas, ka puiši daudz atraisītāk spēlēja nekā pirmajā spēlē, diezgan labi izpildīja sarunātos uzdevumus,” pēc spēles teica Latvijas izlases treneris Klāvs Zaļkalns. “Netikām galā ar to, ko jau zinājām, – planējošo servi, kas spilgti izpaudās 4. setā. 10:8 bijām vadībā, Viktoram Stefanam Asmarandei serve “aizgāja”, un viņš saservēja līdz pat 10:16. Tā nedrīkst būt, un tā nevar uzvarēt, kaut gan galotnē atkal pietuvojāmies līdz vienam punktam.”

Izšķirīgā spēle par iekļūšanu atlases cikla trešajā kārtā Latvijai būs sestdien ar Slovēniju.

“Viennozīmīgi mūsu grupā ir labas komandas. Mēs jau pirms turnīra zinājām, ka šī ir ļoti spēcīga grupa. Ja kādās citās grupās ir izteikts līderis un kāda vājāka komanda, mūsu grupā čehi ir favorīti, taču pārējās trīs ir spēkos līdzvērtīgas. Tikpat labi vari palikt gan otrais, gan ceturtais. Rītdien mums noteikti der tikai uzvara, ja gribam tikt kaut kur tālāk,” situāciju grupā skaidro Zaļkalns.

Dienas pirmajā spēlē Čehija ar 3-1 (28:26, 19:25, 25:22, 25:23) pieveica Slovēniju.

Uzvarētāju labā Davids Kollātors guva 22 punktus, pa trim sakrādams blokā un ar servi. 16 punktus guva Daniels Fabikovics. Slovēņiem 23 punktus guva Niks Mujanovičs, bet Janžs Janezs Kržičs piecus no 15 punktiem sakrāja blokā.

Pēc divām kārtām seši punkti ir Čehijai, trīs – Slovēnijai, divi – Rumānijai un viens – Latvijai.

Pēdējās kārtas spēles notiks sestdien.

Finālturnīrā iekļūst grupu uzvarētājas, bet trešajā kārtā – otro vietu ieguvējas un labākā trešās vietas īpašniece.

Pirmo spēli Eiropas U-19 meistarsacīkšu kvalifikācijā piektdien aizvadīja Ilmāra Pūliņa vadītā Latvijas sieviešu izlase, kas Salonikos ar 0-3 (12:25, 17:25, 22:25) piekāpās Grieķijas izlasei.

Pirmo punktu mačā ar bloku guva Junora Vagele, bet nākamos trīs – mājinieces. Punktu “bedre” Latvijas izlases izpildījumā pēc 4:5 noveda pie 4:11, grieķietēm pārliecinoši uzvarot pirmajā setā – 25:12.

Otro setu mājinieces sāka ar 8:0 izrāvienu. Latvija ne tikai panāca, bet arī apsteidza pretinieces pēc kļūdas uzbrukumā – 15:14. Tomēr ar vēl vienu piecu punktu sēriju grieķietes panāca 19:15, pēc vēl vienas sērijas sešu punktu lielumā uzvarot setu ar 25:17.

Trešajā setā Latvija ne reizi nebija vadībā, taču pēc 8:3 mājinieču labā latvietēm izdevās tuvoties rezultātā, pretinieces tomēr nenoķerot – 22:25.

Latvijas izlasē Vagele guva 11 punktus, trīs sakrājot blokā, bet septiņi punkti Annas Cepurītes kontā.

Mājiniecēm rezultatīvākā ar 25 punktiem bija Marta Evdokia Antuli.

Dienas pirmajā spēlē Francija ar 3-0 (25:16, 25:18, 25:15) sagrāva Izraēlu.

Latvija sestdien tiksies ar Franciju un svētdien – ar Izraēlu.

Uzreiz finālturnīrā iekļūs grupu uzvarētājas, bet astoņas labākās otro vietu ieņēmušās komandas izcīnīs tiesības piedalīties kvalifikācijas turnīra trešajā kārtā.