Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Laukos strādāt ir interesantāk

“Nē, šī nav daktere Bērziņa. Viņa no februāra ir pensijā. Es esmu daktere Elīna Liepiņa, kas tagad viņas vietā, un mēs atrodamies Zaļeniekos, Centra ielā 9, pagastmājas telpās otrajā stāvā,” jaunā ārste skaidro kādai zvanītājai no Augstkalnes
Pagājušajā nedēļā Jelgavas novada Zaļenieku pagastā notika liels un iedzīvotājiem svarīgs notikums – vietējais doktorāts no savām bijušajām telpām Zaļenieku Komerciālās un amatniecības vidusskolas dienesta viesnīcas galā pārcēlās uz pagastmāju. Tur otrajā stāvā kādu laiku neizmantotajās telpās veikts neliels remonts, apvienojot telpas, izbūvējot izlietni, veicot krāsošanas darbus un izlīmējot tapetes. Šiem darbiem finansējumu piešķīrusi Jelgavas novada pašvaldība.
Atrod prakses vietu un paliek
Ilggadējā ģimenes ārste Maruta Bērziņa, kura savā praksē Zaļeniekos nostrādāja 32 gadus, nu ir devusies pelnītā atpūtā, bet viņas praksi oficiāli pārņēmusi jaunā, nesen rezidentūru beigusī un ģimenes ārsta eksāmenu nokārtojusī Elīna Liepiņa. Aparatūru un mēbeles viņai atstājusi daktere Bērziņa. Tad sekojis saskaņošanas process ar Veselības inspekciju, lai ārsta prakses telpas atbilstu Ministru kabineta nosacījumiem par vides pieejamību. Pacēlājs invalīdiem uz otro stāvu jau bijis, tas atjaunots. Vēl tikai jāpārbūvē uzbrauktuve pie ieejas.
“Vēl divus mēnešus man skaitās pārejas posms, un daktere Bērziņa ir mana atbalstošā persona. Ar viņu iepazinos caur kolēģiem, kad kā trešā gada rezidente meklēju sev prakses vietu un arī ģimenes ārsta praksi, ko ar laiku varētu pārņemt. Tā es pie dakteres Bērziņas, kura ir Zaļenieku iedzīvotāja, strādāja šeit ilgus gadus un ārstēja jau savu pacientu bērnus, izgāju trešā gada rezidentūru, kopā apskatījām pacientus, braucām mājas vizītēs. Pagājušā gada septembrī nokārtoju eksāmenu un kļuvu par ģimenes ārsti.
No dakteres Bērziņas ļoti daudz iemācījos tieši bērnu ārstēšanu un aprūpi, jo viņas pamatizglītība ir pediatre. Pirms tam par bērniem zināju lielākoties tik, cik iemācījos, kad pašai piedzima bērni. Manā praksē ir 2073 pacienti, un starp viņiem ir ļoti daudz bērnu,” stāsta ārste Elīna.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.