Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

LBTU paraksta vienošanos ar Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociāciju

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (LBTU) šodien parakstīta vienošanās starp universitāti un Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociāciju par kopīgu un mērķtiecīgu darbu ar mērniecību saistīto profesiju popularizēšanā, aģentūru LETA informēja LBTU.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai mērniecība Latvijā attīstītos un spētu konkurēt arī globālajā tirgū, piedāvājot augstas kvalitātes pakalpojumus un produktus, kā arī varētu apmierināt vietējā Latvijas darba tirgus vajadzības, Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācija apzinājusies nepieciešamību stiprināt karjeras izglītību Latvijas skolās un ieinteresēt jauniešus apgūt ar mērniecību saistītās profesijas.

LBTU Jelgavā ir viena no divām augstskolām Latvijā, kuru absolvējot jaunajiem speciālistiem ir tiesības kļūt par sertificētiem mērniekiem. Ik gadu universitātē īstenoto studiju programmu “Zemes ierīcība un mērniecība” absolvē aptuveni 15 jauno zemes ierīcības inženieru. Lai gan šī gada rudenī atvērta jauna studiju programma “Ģeoinformātika un tālizpēte”, absolventu skaits ir nepietiekams, lai apmierinātu dažādu nozaru vajadzības, kurās mērnieka darbs ir būtiska ikdienas darba sastāvdaļa.

Tādējādi LBTU rektore Irina Pilvere un Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācijas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Rutkovskis parakstījuši vienošanos par sadarbību, kas būs kā pamatdokuments nozares un universitātes kopīgo aktivitāšu plānošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abpusēji parakstītā vienošanās paredz LBTU studentu prakšu nodrošināšanu, nozares atpazīstamības veicināšanu un sadarbību augstākās izglītības pilnveidē.

Foto: LBTU

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.