Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Leģendārā dziedātāja Igo 60 gadu jubilejas koncertos skanēs viņa “zelta repertuārs”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Leģendārais dziedātājs, mūziķis un daudzpusīgais mākslinieks Igo, kura vārds ir kā latviešu mūzikas kvalitātes zīmols, šogad 29.jūnijā atzīmēs savu 60 gadu jubileju, ko nolēmis krāšņi nosvinēt ar koncertiem un izstādēm visā Latvijā, tostarp arī 29. jūlijā pulksten 19 Jelgavas brīvdabas koncertzālē “Mītava”.

Pirmais koncerts notiks tieši mūziķa 60.dzimšanas dienā dzimtajā Liepājā, renovētajā brīvdabas koncertzālē «Pūt vējiņi». Jubilejas koncerti skanēs arī Jūrmalā, Dzintaru Koncertzālē, Saulkrastu estrādē, Jelgavas brīvdabas koncertzālē “Mītava”. Vasaras koncertu sērijas noslēgums notiks Rojas brīvdabas estrādē, nākamie koncerti tiek plānoti koncertzālē “Cēsis”, Latgales vēstniecībā “Gors” un Ventspils teātra namā “Jūras vārti”, informē producents Sandis Mohovikovs.

Tā kā šis ir Igo jubilejas gads, visi dziedātāja talanta cienītāji tiek ielūgti uz īpašiem jubilejas koncertiem, kuros kopā ar Igo uz skatuves kāps gan mūziķi, ar kuriem jubilārs savas karjeras laikā sadarbojies, kā arī komponisti, kas rakstījuši dziesmas tieši Igo balsij.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertos skanēs Igo “zelta repertuārs” no grupām “Līvi”, “Remix”, “Liepājas brāļi”, tāpat arī fragmenti no Zigmara Liepiņa rokoperas “Lāčplēsis”, operas “Parīzes Dievmātes katedrāle” u.c. darbiem, kas bijuši svarīgi gan Igo, gan Latvijai.

“Šie būs koncerti, kur būs dzirdami skaņdarbi, kurus klausītāji vienmēr grib dzirdēt un gaida, kuri ikvienam raisa emocijas, atmiņas, kuriem var dziedāt līdzi; kompozīcijas, kuras pārdzīvojušas laika pārbaudi un joprojām klausās vairākās paaudzēs,” saka Igo.

Igo ir aktīvs joprojām, un arī pēdējos gados tiek radīti skaņdarbi, kuri guvuši lielu popularitāti šodien. Līdzās šīm dziesmām koncertos noteikti skanēs arī agrāk radītie Igo izpildītie hiti, kuru autori ir Raimonds Pauls, Zigmars Liepiņš, Ēriks Ķiģelis, Jānis Strazds, Jānis Lūsēns, Mārtiņš Brauns, Uldis Marhilevičs, Aivars Hermanis, Valts Pūce un arī pats Igo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Brīva diena”, “Vējš sola lapai debesis”, “Redzēj puisis, redzēj meita”, “Nojausma”, “Mālos pelēkos”, “Ieelpots”, “Bet dzīvē viss ir savādāk”, “Nepiesauc, nepasauc mani vēl”, “Kā senā dziesmā”, “Laika dziesmiņa”, “Meitenei kafejnīcā, ‘”Pilnmēness naktī, ”Zīlīte” u.c., turklāt katrā koncertā repertuārs un īpašo viesu sastāvs būs atšķirīgs.

Nozīmīgs koncerts notiks Dzintaru koncertzālē 10.augustā – vietā, kur pirms 36 gadiem norisinājās 1. Vissavienības jauno izpildītāju konkurss “Jūrmala 86”, kurā galveno balvu “Grand Prix” saņēma Igo, gūstot nedalītu popularitāti. Tas pavēra ceļu uzstāties koncertos milzīgas auditorijas priekšā arī tūkstošiem kilometru ārpus Latvijas robežām, tādējādi gūstot vēl lielākus panākumus.

Koncertos piedalīsies muzikālā grupa Jāņa Strazda vadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēdējos desmit gadus Igo aktīvi pievērsies arī vizuālajai mākslai. Top grafikas, paša dizainēti priekšmeti un trauku sērijas. Katru gadu Igo darbi redzami izstādēs Latvijā un ārpus tās robežām. Paralēli tam Igo attīsta mūzikas un mākslas centru “Ceplis” Mežotnē, kur vada ekskursijas un meistarklases.

Igo dizaina priekšmetus, mūzikas albumus, trauku eksemplārus un grāmatas varēs iegādāties jubilejas koncertu vietās. Pēc koncertiem ikvienam, kurš vēlēsies, būs iespēja nofotografēties kopā ar dziedātāju un saņemt viņa autogrāfu.

IGO jubilejas koncerti notiks:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

29.jūnijā plkst.19 Liepājas koncertdārzā «Pūt vējiņi»

29.jūlijā plkst.19 Jelgavas brīvdabas koncertzālē «Mītava»

30.jūlijā plkst.19 Saulkrastu estrādē

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

10.augustā plkst.20 Dzintaru koncertzālē

9.septembrī plkst.19 Rojas brīvdabas estrādē

23.septembrī plkst.19 Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1.oktobrī plkst.16 Ventspils teātra namā «Jūras vārti»

20.oktobrī plkst.19 Cēsu koncertzālē

Biļetes uz koncertiem var iegādāties “Biļešu paradīzes” tīklā.

Foto: publicitātes/Jānis Deinats

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.