Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Lemj, ka jārīko publisko apspriešanu par atkritumu laukuma izbūvi Klijēnu ceļā 7E

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Būvvalde no SIA “Herlig” ir saņēmusi būvniecības ieceri par atkritumu savākšanas, šķirošanas, pārkraušanas un īslaicīgas uzglabāšanas vietas izbūvi Klijēnu ceļā 7E. Tā kā netālu atrodas savrupmāju apbūves teritorija un šī būvniecības iecere var aizskart sabiedrības intereses, Būvvalde 1. februārī pieņēma lēmumu, ka par to jārīko publiskā apspriešana. Tā jāuzsāk tuvāko divu mēnešu laikā, un būvniecības ieceres ierosinātājam līdz 16. februārim pašvaldībā saskaņošanai ir jāiesniedz publiskās apspriešanas kārtība, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvvaldē skaidro, ka saskaņā ar būvniecības ieceres dokumentiem pievienoto SIA “Ameco vide” atzinumu par ietekmi uz gaisa kvalitāti un SIA “Vides eksperti” 2021. gada novembrī izstrādāto trokšņu ietekmes novērtējumu objekta darbība nav saistīta ar trokšņu, smaku un cita veida piesārņojumu rašanos. Arī Valsts vides dienesta Zemgales reģionālās vides pārvaldes atzinumā norādīts, ka nav nepieciešams veikt paredzētās darbības ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras un ir izdoti tehniskie noteikumi, kas ieceres īstenotājam jāievēro būvniecības gaitā.

Izskatot būvniecības ieceres iesniegumu, Būvvaldei atkarībā no būvniecības ieceres veida ir jālemj par būvatļaujas izdošanu, atteikumu izdot būvatļauju vai būvniecības ieceres publisku apspriešanu. Ņemot vērā, ka blakus iecerētajam būvobjektam, kurš var radīt būtisku ietekmi (smaku, troksni, vibrāciju vai cita veida piesārņojumu), bet kuram nav piemērots ietekmes uz vidi novērtējums, atrodas dzīvojamā vai publiskā apbūve, Būvvalde pēc likuma var noteikt nepieciešamību rīkot būvniecības ieceres publisko apspriešanu un tikai tad pieņemt lēmumu.

Izvērtējot rūpnieciskās apbūves un dzīvojamās apbūves izvietojumu, konstatēts, ka 10 metru attālumā no iecerētā objekta zemesgabala robežas atrodas savrupmāju apbūves teritorija, līdz ar to šī būvniecības iecere var aizskart sabiedrības intereses. Tādēļ Jelgavas pašvaldības Būvvalde lēmusi, ka būvniecības ieceres ierosinātājam ir jāorganizē publiskā apspriešana, lai nodrošinātu sabiedrības līdzdalības tiesības un varētu izmantot publiskās apspriešanas rezultātus, lai ietvertu būvatļaujā papildu nosacījumus, kas attiecas uz objekta ietekmi uz vidi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvniecības ieceres publiskā apspriešana ir jāuzsāk divu mēnešu laikā no lēmuma par publiskas apspriešanas nepieciešamību. Tās termiņš nedrīkst būt mazāks par četrām kalendāra nedēļām no dienas, kad pašvaldības mājaslapā www.jelgava.lv publicēts lēmums par publiskās apspriešanas uzsākšanu. Būvniecības ierosinātājam līdz 16. februārim pašvaldības Būvvaldē saskaņošanai ir jāiesniedz iecerētās publiskās apspriešanas kārtība un visi nepieciešamie dokumenti.

Būvvaldes lēmumu par nepieciešamību rīkot publisko apspriešanu viena mēneša laikā var apstrīdēt Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā, iesniegumu iesniedzot Jelgavas valstspilsētas pašvaldības administrācijas Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11.

Lēmums par publiskās apspriešanas nepieciešamību būvniecības iecerei Klijēnu ceļā 7E pieejams ŠEIT.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.