Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Līdz 15. augustam aicina pieteikties Jelgavas pašvaldības pabalstiem skolai

Lai ģimenes, kuras var pretendēt uz Jelgavas pašvaldības atbalstu skolas gaitām, to saņemtu, sākot ar jauno mācību gadu, līdz 15. augustam ar attiecīgu iesniegumu jāvēršas Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sociālo lietu pārvaldes vadītājas vietniece Jeļena Laškova skaidro, ka maznodrošinātas, trūcīgas, daudzbērnu un audžu ģimenes var saņemt pašvaldības atbalstu ēdināšanas pakalpojuma apmaksai izglītības iestādē. Līdz 15. augustam iesniegums ir jāiesniedz par bērniem, kuri mācās vispārējā izglītības iestādē no 5. līdz 12. klasei un atbilst kādai no minētajām mērķgrupām.

Ēdināšanas pabalsts skolā tiek piešķirts uz visu mācību gadu. Jāatgādina, ka no pagājušā gada ir mainīta kārtība ēdināšanas pakalpojuma apmaksas pabalsta pieprasījumam pirmsskolas izglītības iestādē – iesniegumu ģimenes raksta decembrī, un pabalstu ēdināšanai bērnudārzā piešķir uz kalendāro gadu.

Trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm ēdināšanas pabalsts tiek piešķirts ar materiālā stāvokļa izvērtējumu, bet daudzbērnu un audžuģimenēm – bez izvērtējuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pabalstu ēdināšanas izmaksu segšanai 5. un 6. klašu skolēniem piešķir ikvienai ģimenei, kurā ir 5. un 6. klases skolēns, – pabalsts ir 20 procentu apmērā no ēdināšanas pakalpojuma cenas izglītības iestādē.

Sākot jauno mācību gadu, bērni no trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām, kuri apgūst vispārējo izglītību klātienē, un piecus un sešus gadus veci bērni var pretendēt uz pašvaldības pabalstu individuālo mācību līdzekļu iegādei. Šobrīd skolēniem šis pabalsts ir 57 eiro, bet piecus un sešus gadus veciem bērniem, kuri apgūst obligāto pirmsskolas izglītības programmu, – 29 eiro. Jāpiebilst, ka 28. jūlija domes sēdē deputāti lems par šī vienreizējā pabalsta apmēra palielināšanu attiecīgi 70 un 35 eiro apmērā.  Šo pabalstu piešķir arī bērniem, kuri aug audžuģimenē.

Bet pašvaldības pabalstu līdz 15 eiro mēnesī izglītības iestādes profesionālās ievirzes izglītības programmas dalības maksas segšanai izglītojamajam, kurš apgūst profesionālās ievirzes izglītības programmu, izņemot izglītojamos, kuri atbrīvoti no dalības maksas saskaņā ar normatīvajiem aktiem, piešķir bērniem no trūcīgas/maznodrošinātas ģimenes, audžuģimenes un daudzbērnu ģimenes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai ģimenes saņemtu pabalstus, bērna likumiskajam pārstāvim Sociālo lietu pārvaldē Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9 jāiesniedz iesniegums. To var izdarīt vairākos veidos: trūcīgas/maznodrošinātas ģimenes klātienē pēc iepriekšēja pieraksta, daudzbērnu un audžuģimenes Informācijas kabinetā (rindas kārtībā) pirmdienās no pulksten 8 līdz 12 un no 13 līdz 19, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās no pulksten 8 līdz 12 un no 13 līdz 17, piektdienās no pulksten 8 līdz 12 un no 12.30 līdz 14.30. Tāpat iesniegumu var iesniegt, nosūtot to pa e-pastu soc@soc.jelgava.lv, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu. Lai pieteiktos vizītei, kā arī jautājumu gadījumā lūgums sazināties pa tālruni 63048914, 63007224.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.