Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Līdz 22.septembrim balsstiesīgie var pieteikties par 14.Saeimas vēlēšanu novērotājiem

No šodienas līdz 22.septembrim vēlētāji var izmantot iespēju pieteikties par brīvprātīgajiem novērotājiem 14.Saeimas vēlēšanās, aģentūru LETA informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Laura Krastiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēlētāji var izmantot iespēju pieteikties par brīvprātīgajiem novērotājiem 14.Saeimas vēlēšanās. Pieteikšanās anketa pieejama CVK mājaslapā “cvk.lv” sadaļā “14.Saeimas vēlēšanas/Vēlēšanu novērošana”. 

Brīvprātīgajiem vēlēšanu novērotājiem būs iespēja sekot līdzi balsošanai un balsu skaitīšanai vēlēšanu iecirknī un pārliecināties, ka vēlēšanas iecirknī tiek nodrošinātas brīvi un godīgi, ievērojot tiesību aktos noteikto kārtību. 

Lai vēlēšanu novērošanu veiktu atbildīgi, vēlēšanu novērotāji tiek aicināti pirms vēlēšanām iepazīties ar balsošanas un balsu skaitīšanu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem. Novērotāja pienākums ir nekavējoties mutiski vai rakstveidā ziņot par novērotajiem pārkāpumiem vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājam vai citām atbildīgajām iestādēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzturoties vēlēšanu iecirknī, novērotāji ar savu uzvedību nedrīkst traucēt iecirkņa komisijas darbu, ietekmēt vēlētāju izvēli, paust savus politiskos uzskatus un veikt aģitāciju. Šādos gadījumos vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājam ir tiesības izraidīt novērotāju no iecirkņa. Filmēt un fotografēt vēlēšanu iecirknī var tikai ar attiecīgu pilnvarojumu.

Piesakoties par brīvprātīgo vēlēšanu novērotāju, jāizvēlas vēlēšanu iecirknis, kurā vēlas novērot vēlēšanas.

Jāņem vērā, ka par novērotāju nevar būt 14.Saeimas deputāta kandidāts, skaidro CVK. Tiesības novērot vēlēšanas vēlēšanu iecirkņos ir arī kandidējošo partiju vai partiju apvienību, CVK, pašvaldību vēlēšanu komisiju pilnvarotajiem novērotājiem, CVK un pašvaldības vēlēšanu komisijas locekļiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai novērotu vēlēšanas, nepieciešama attiecīgās institūcijas izsniegta pilnvara vai pārstāvniecību apliecinošs dokuments un personu apliecinošs dokuments, bet ieslodzījuma vietās – arī Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka atļauja.

Kārtējās Saeimas vēlēšanas notiks oktobra pirmajā dienā, sestdienā, no pulksten 7 līdz 20.

Savukārt dažas stundas dienā atsevišķos datumos pirms vēlēšanu dienas – pirmdien, 26.septembrī, ceturtdien 29.septembrī un piektdien, 30.septembrī – krietni mazākā daļā iecirkņu jeb 66 vēlēšanu iecirkņos Latvijā būs iespēja nodot balsi glabāšanā jeb pēc būtības nobalsot iepriekš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

14.Saeimas vēlēšanās būs iespēja balsot arī 81 vēlēšanu iecirknī ārvalstīs un, uzturoties ārvalstīs, arī pa pastu. Pasta balsošanai no ārvalstīm jāpiesakās līdz 9.septembrim.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.