Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Līdz 30.aprīlim pagarina palielinātā atbalsta periodu mazturīgajiem elektrības rēķinu apmaksai

Līdz 30.aprīlim pagarināts palielinātā atbalsta periodu mazturīgajiem elektrības rēķinu apmaksai, otrdien nolēma valdība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus līdz 2023.gada 30.aprīlim, ņemot vērā augsto elektroenerģijas cenu kāpumu un līdzšinējā atbalsta apjoma proporcionalitāti, noteiktas izmaiņas atbalsta apmēriem.

Tostarp trūcīgai vai maznodrošinātai mājsaimniecībai (personai) atbalsts palielināts par desmit eiro – līdz 15 eiro, tāpat arī ģimenes loceklim, kuras aprūpē ir bērns ar invaliditāti un personai ar pirmās grupas invaliditāti vai tās aizgādnim.

Tikmēr daudzbērnu ģimenei atbalsts elektrības rēķinu apmaksai palielināts līdz 20 eiro. Līdz šim tie bija 10 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus, ņemot vērā, ka līdz šim atbalstu aizsargātajiem lietotājiem brīvprātīgi sniedza tikai atsevišķi elektroenerģijas tirgotāji, līdz ar grozījumiem Aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojuma noteikumos tas būs jādara arī citiem tirgotājiem, kuru lietotāju skaits ir virs 10 000.

Tas nozīmē, ka līdz ar noteikumu spēkā stāšanos atbalstu aizsargātajiem lietotājiem būs jāsniedz ne tikai AS “Latvenergo” un SIA “Tet”, kas to jau brīvprātīgi dara, bet arī, piemēram, SIA “Enefit”, kas to nav līdz šim darījis, tādējādi nodrošinot, ka pakalpojumu sniedz lielākie mājsaimniecību elektroenerģijas tirgotāji.

Minētajiem elektroenerģijas tirgotājiem pakalpojums obligāti būs jāsniedz no 1.janvāra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdztekus noteikts, ka aizsargātais lietotājs, kura elektroenerģijas tirgotājs nenodrošina aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojumu, drīkstēs vienpusēji izbeigt elektroenerģijas tirdzniecības līgumu bez līguma pirmstermiņa izbeigšanas maksas, proti, lietotājam nedrīkstēs piemērot līguma laušanas maksu, ja tirgotājs pakalpojumu nesniedz.

Foto: pixabay.com

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.