Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Līdz ar Covid-19 pacientu skaita samazināšanos Jelgavas slimnīcā darbu atsākusi Bērnu nodaļa

Jelgavas pilsētas slimnīcā pilnā apmērā darbu atsākusi Bērnu nodaļa, kas līdz ar Covid-19 izplatību bija slēgta kopš pagājušā gada 19.oktobra, informēja Jelgavas pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpmāk Bērnu nodaļa slimnīcā strādās ierastajā režīmā, nodrošinot pacientiem diennakts stacionāro ārstēšanu, ambulatoro aprūpi Uzņemšanas nodaļā, kā arī pakalpojumus dienas stacionārā katru darba dienu no plkst.8 līdz 16. Kopumā Bērnu nodaļā ir 25 gultasvietas un strādā vairāk nekā 20 medicīnas darbinieku.

Pašvaldībā atgādina, ka līdz ar straujo Covid-19 saslimstības pieaugumu valstī un kritisko epidemioloģisko situāciju Valsts operatīvā medicīniskā komisija lēma no pagājušā gada 19.oktobra slēgt Jelgavas slimnīcas Bērnu nodaļu. Šāds lēmums pieņemts tādēļ, ka valstī tika meklēti papildu resursi Covid-19 pacientu uzņemšanai. Slēdzot Bērnu nodaļu, slimnīcā tika izveidotas vēl 20 Covid-19 pacientu aprūpes gultas.

Laikā, kamēr Bērnu nodaļa bija slēgta, slimnīca medicīnisko palīdzību mazajiem pacientiem nodrošināja speciāli izveidotā dienas stacionārā ar 11 gultasvietām, tāpat slimnīcā tika nodrošināta diennakts neatliekamā medicīniskā palīdzība slimnīcas Uzņemšanas nodaļā, taču gadījumos, kad bija nepieciešama diennakts medicīniskā uzraudzība, pacients tika novirzīts uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Slimnīcas valdes loceklis Kārlis Smilga skaidro, ka, samazinoties Covid-19 saslimstības rādītājiem, samazinās arī šo pacientu skaits slimnīcās. Pašlaik slimnīcā ārstējas daži Covid-19 pacienti, un tas slimnīcai ļāva slēgt atsevišķi izveidoto Covid-19 nodaļu.

“Ja slimnīcā nonāk kāds inficētais pacients, viņam tiek nodrošināta izolēta palāta,” skaidro Smilga.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.