Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Līdz septembrim ārstniecības iestādēs un ieslodzījuma vietās nodarbinātajiem būs nepieciešams veikt balstvakcināciju pret Covid-19

Līdz 1.septembrim ārstniecības iestādēs un ieslodzījuma vietās nodarbinātajiem būs nepieciešams veikt balstvakcināciju pret Covid-19, paredz otrdien valdībā apstiprinātie grozījumi noteikumos epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat šajās jomās arī pēc 1.aprīļa varēs strādāt tikai personas ar veikto primāro vakcināciju pret Covid-19 vai pārslimošanas sertifikātu, ņemot vērā, ka ārstniecības iestādēs un ieslodzījuma vietās nodarbinātie saistīti ar augstu inficēšanās risku īpaši jutīgām sabiedrības grupām un šie darbinieki arī pilda sabiedrībai kritiski svarīgus uzdevumus. Pieaugot Covid-19 izplatībai, tieši šo nodarbināto atbilstoša vakcinācija būtu jāpanāk līdz ar riska grupu vakcināciju, uzsvērts noteikumu anotācijā.

Vienlaikus prasību pēc vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta arī pēc 1.aprīļa var noteikt arī citu nozaru pārstāvjiem. Grozījumi paredz iespēju darba devējam izvēlēties noteikt darbiniekam nosacījumus veikt darbu klātienē tikai ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai sertifikātu, kas apliecina balstvakcināciju.

Noteikumi paredz kritērijus, vadoties no kuriem darba devējs šādus nosacījumus darbiniekiem var paredzēt. Viens no kritērijiem ir darbs, kas saistīts ar risku citu cilvēku veselībai. Tie ir darbi, kurus nosaka noteikumi par darbiem, kas saistīti ar risku citu cilvēku veselībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat arī pienākumu strādāt klātienē ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu darba devējs var noteikt, ja darbinieks nonāk ciešā kontaktā ar pakalpojuma saņēmēju, ja darbiniekiem ir paaugstinātas iespējas inficēties, atrodoties tiešā saskarsmē un kontaktējoties ar lielu skaitu personu, kuru veselības stāvoklis nav zināms vai arī, ja darbinieku klātienes darba pienākumi ir kritiski svarīgi sabiedrībai, kā arī uzņēmuma vai iestādes darbības nepārtrauktības nodrošināšanai.

Papildus minētajam, darba devējs var arī noteikt savā uzņēmumā citas epidemioloģiskās drošības prasības, piemēram mutes un deguna aizsegu lietošanu, darbinieku testēšanu, nosacījumus kontaktpersonām.

Teksts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.