Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Līdz šim pret Covid-19 vakcinēti vairāk nekā 5000 bērnu vecumā no pieciem līdz 11 gadiem

Līdz šim pret Covid-19 Latvijā vakcinēti vairāk nekā 5000 bērnu vecumā no pieciem līdz 11 gadiem.

Līdz šim pret Covid-19 Latvijā vakcinēti vairāk nekā 5000 bērnu vecumā no pieciem līdz 11 gadiem, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienu vakcīnas devu saņēmuši 5172 bērni šajā vecumā, savukārt vakcinācijas procesu noslēguši ir 270 bērni.

Aizvadītajā nedēļas nogalē – sestdien un svētdien – vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši 5111 cilvēki, lielākā daļa jeb 4371 saņēmis balstvakcīnu. Visi minētie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi.

Tostarp svētdien kopumā vakcinēties varēja 11 iestādēs. Visvairāk vakcīnu devu svētdien izlietots AS “Veselības centru apvienība” un SIA “Veselības centrs 4”, kā arī SIA “Dzelzceļa veselības centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā pagājušajā nedēļā vidēji vakcinēti 8683 cilvēki dienā, kas ir mazāk nekā nedēļu iepriekš, kad vidēji darba dienās vakcinēti tika 10 256 cilvēki dienā.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2021.gada jūlija sākumā Latvijā bija 1 882 200 iedzīvotāju. Saskaņā ar LETA aprēķiniem līdz šim vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši 70,54% no visiem iedzīvotājiem, savukārt 67,88% vakcinācijas procesu ir noslēguši.

Revakcinējušies ir 19,53% no visiem iedzīvotājiem jeb 28,77% no tiem, kas sākuši vakcinācijas procesu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā ir pieejamas četras lietošanai Eiropas Savienībā apstiprinātās vakcīnas pret Covid-19 – “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca” un “Johnson&Johnson”, taču “AstraZeneca” vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto, un arī “Johnson&Johnson” vakcīnu izmantošana arvien samazinās, jo eksperti atzīmējuši tās salīdzinoši mazāko efektivitāti. 2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās 2021.gada marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no piecu gadu vecuma.

Teksts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.