Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Līdz vasarai pagarina atbalsta sniegšanu Ukrainas bēgļiem

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, atbalsta sniegšanu Ukrainas bēgļiem pagarinot līdz vasarai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim atbalstu bija paredzēts sniegts līdz šā gada 31.decembrim, savukārt šodien nolemts, ka primāri sniedzamais atbalsts tiek īstenots ne ilgāk kā līdz 2023.gada 30.jūnijam. 

Tāpat valsts turpinās nodrošināt izmitināšanu, bet ne ilgāk kā līdz 2023.gada 30.jūnijam tiem ukraiņiem, kuriem tā nepieciešama arī pēc likumā minētā 60 vai 120 dienu perioda.

Ministru kabinets pēc pamatota nozares ministrijas pieprasījuma varēs pieņem lēmumu par finansējuma piešķiršanu vienota valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas centra un vienota valsts un pašvaldību sniegtā atbalsta koordinācijas punkta darbības nodrošināšanai nepieciešamā aprīkojuma un telpu nomas, apsaimniekošanas un komunālo izdevumu segšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat noteikts, ka Ukrainas iedzīvotājam, kuram ir tiesības saņemt pagaidu aizsardzības statusu vai kuram šāds statuss ir piešķirts, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) izsniegs termiņuzturēšanās atļauju – trešās valsts pilsoņa personas apliecību – uz diviem gadiem.

Pieņemtās izmaiņas arī nosaka, ka Ukrainas iedzīvotājam, kuram ir Ukrainā izsniegts ceļošanas dokuments, ir tiesības sākt darba tiesiskās attiecības bez uzturēšanās atļaujas saņemšanas. Darba līgums šādā gadījumā slēdzams ne ilgāk kā uz 30 dienām. Ne vēlāk kā 10 dienu laikā no darba tiesisko attiecību uzsākšanas dienas Ukrainas civiliedzīvotājam ir pienākums iesniegt pieteikumu PMLP uzturēšanās atļaujas saņemšanai.

Likumā arī noteikts, ka no 2023.gada 1.jūlija Ukrainas civiliedzīvotājam būs tiesības bez maksas apmeklēt latviešu valodas mācības un kultūrorientācijas kursus un pasākumus, kas sekmē sadarbību starp Ukrainas civiliedzīvotājiem un Latvijas sabiedrību.

Foto: pixabay.com

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.