Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Līdzšinējo pieeju veselības aprūpes finansēšanā saglabās līdz 2024.gada jūlijam

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas nosaka, ka iedzīvotājiem veselības aprūpes pakalpojumi atbilstoši valsts obligātajai veselības apdrošināšanai līdz 2024.gada jūlijam būs pieejami tāpat kā līdz šim – neatkarīgi no veiktajām sociālajām iemaksām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā, iepriekš bija plānots, ka no nākamā gada 1.janvāra personas, kuras nav sociāli apdrošinātas veselības apdrošināšanai, būtu saņēmušas tikai veselības aprūpes minimumu, proti, neatliekamo medicīnisko palīdzību, dzemdību palīdzību, ģimenes ārsta sniegtos veselības aprūpes pakalpojumus un tādus veselības aprūpes pakalpojumus, kas saistīti ar to slimību ārstniecību, kurām ir nozīmīga ietekme uz sabiedrības veselības rādītājiem, vai kuras apdraud sabiedrības veselību.

Tāpēc šodien pieņemtie grozījumi novērsīs personu nevienlīdzību pamattiesības saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, teikts likuma anotācijā.

“Ir jāatrod vienots un visaptverošs risinājums, un komisija aktīvi strādās pie šī jautājuma. Tikmēr, lai nepieļautu nevienlīdzību veselības aprūpē, lemts saglabāt līdzšinējo pieeju,” iepriekš pauda Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Inga Bērziņa (JV).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saeima šodien arī nolēma turpināt strādāt pie iepriekšējā, 13.Saeimā, iesāktajiem grozījumiem Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas paredz veselības aprūpes finansēšanā pilnībā atteikties no tā arī neieviestā “divu grozu” principa, vienlaikus vienotu valsts apmaksāto veselības aprūpi Latvijā paredzot tikai valstī deklarētajiem iedzīvotājiem.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.