Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Liela interese par tikšanos ar aktieri Gundaru Āboliņu

Sanesot papildu krēslus no citām bibliotēkas telpām, lai visiem interesentiem būtu, kur apsēsties, Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā, 11. aprīļa vakarā norisinājās tikšanās ar aktieri Gundaru Āboliņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikšanās reizē Dobelē aktieris ar sev raksturīgo humoru labprāt pastāstīja savu pieredzi gan grāmatu tulkošanā, gan aktiera karjerā.

“Bibliotēkas regulāri organizē bibliotēkas, pakalpojumu un krājumu popularizējošus pasākumus, kuri izglīto un veicina izpratni par literatūru, kā arī veicina lasītprasmi. Pasākumi bibliotēkās notiek bez maksas, tie tiek finansēti par budžeta līdzekļiem. Iedzīvotāju vidū tie ir guvuši lielu atsaucību un tiek kupli apmeklēti, katru reizi tie piesaista apmeklētājus, kurus interesē konkrētā tēma,” paskaidro Dobeles novada Centrālās bibliotēkas direktore Lana Volante.

Viņa arī pastāsta, ka bibliotēkā ir notikušas dažādas tikšanās, šogad vien apmeklētājiem ir bijusi iespēja tikties ar Elitu Drāki, ar L.indu Apsi un Danu Reiznieci Ozolu, bet jau 18. aprīlī būs tikšanās ar žurnāla “Spīganas” žurnālistēm. Savukārt, 2. maijā būs iespēja tikties ar Sandru Kalnieti un sarunāties par viņas sarakstītajām grāmatām. Kopumā bibliotēkā ir bijušas tikšanās ar dažādiem Latvijā zināmām personībām, piemēram, ar Akvelīnu Līvmani, Ausmu Kantāni. Ēriku Bērziņu, Maiju Miglu-Streiču, Annu Žīguri, Māri Olti un daudziem citiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gundars Āboliņš jau divdesmit gadus ir Jaunā Rīgas teātra aktieris. Savu māksliniecisko karjeru viņš iesāka kādreizējā Jaunatnes teātrī, kurš bija arī viņa vecāku – lielisko aktieru Veras Singajevskas un Tālivalda Āboliņa – teātris. Vairākus gadus G. Āboliņš ar savu meistarību un izcilajām vācu valodas zināšanām pārsteidzis un iepriecinājis skatītājus Austrijā, Šveicē un Vācijā. Aktieris ir lielisks stāstnieks, dažādu literāru tekstu interprets.

2023. gadā Gundara Āboliņa tulkojumā latviski izdota gruzīnu režisora un scenārista Georgija Danelijas stāstu grāmatu “Pasažieris bez biļetes”. Šis nebūt nav viņa pirmais tulkojums, viņš ir iztulkojis arī Ivana Gončarova romānu “Oblomovs”, arī Vladimira Zismana darbu “Ceļvedis orķestra pasaulē un tās pažobelēs”.

Gundars Āboliņš ne reti spēlējis JRT iestudējumos, kuru literāro pamatu pats tulkojis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Raidījumā “Radio mazā lasītava” Gundars Āboliņš sarunājas ar grāmatu autoriem, tulkotājiem un redaktoriem un priekšā lasa jaunāko grāmatu fragmentus.

Šobrīd mēs varam vērot spilgto Gundara Āboliņa aktierspēli TV jaunajā daudzsēriju filmā “Pansija pilī”, kas tapusi filmu studijā “Mistrus Media”.

Informāciju sagatavoja Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa sadarbībā ar Dobeles novada Centrālo bibliotēku.

Foto: Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.