Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Lielajā Piektdienā krustu velk arī pa Jelgavas ielām

Apmēram pusotrs simts jelgavnieku 29. martā, Lielajā Piektdienā, piedalījās ekumeniskajā Krustaceļā. Tas sākās luterāņu dievnamā Sv. Annas prokatedrāles Lielajā ielā 22A, bet noslēdzās Sv. Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrālē Katoļu ielā 11. Maršuruta gaitā tika ietverti arī latviešu un krievu baptistu draudzes nami, kā arī Sv.Jāņa baznīca. Krustaceļā bija 14 apstāšanās vietas, kur garīdznieki un draudžu locekļi lasīja Jaunās Derības tekstu par Lielās Piektdienas notikumu epizodēm, kā arī stāstīja savus pieredzes stāstus. Pārmaiņus koka krustu pa pilsētas ielām vilka draudžu locekļi. Visās pieturās izskanēja kopīga lūgšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Romas katoļu baznīcas bīskaps Edvards Pavlovskis sarunā ar zz.lv teica, ka šis ekumeniskais Krustaceļš parāda vienotību starp konfesijām, gan cilvēku attieksmi pret garīgām vērtībām. “Kristus ir nomiris pie krusta – tas ir ļoti nopietni. Cilvēku nesaskaņas ir uz soļa, pat ģimenē. Tās ir arī tautu starpā. Turklāt bezjēdzīgas nesaskaņas un bezjēdzīgi arī upuri. Jāsaka cilvēkiem, lai atjēdzas – lai beidz grēkot! Tad viss būs savās vietās!” teic bīskaps E. Pavlovskis.

Ekumeniskais Krustaceļš Jelgavā tiek rīkots otro reizi. Pirmais notika pērn Lielajā Piektdienā. Krustaceļš Lielajā piektdienā notika arī Romā un citos garīgajos centros Latvijā un pasaulē.    

Foto: Sv. Annas prokatedrāles draudze un Sv. Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāles draudze

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.