Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Lielākā daļa iedzīvotāju neatbalsta ieceri Jelgavas-Iecavas ceļa malā būvēt krematoriju

Lielākā daļa iedzīvotāju neatbalsta ieceri Jelgavas-Iecavas ceļa malā būvēt krematoriju, liecina sabiedriskās apspriešanas laikā apkopotie dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja Jelgavas novada domē, no 211 iesūtītajām aptaujas anketām 57% jeb 120 aptaujas dalībnieki iestājās pret krematorijas celtniecību.

38% jeb 80 aptaujas dalībnieki atbalstīja kulta ēkas būvniecību, bet 5% iesniegto aptaujas anketu bija nederīgas, jo respondentu datus nevarēja identificēt.

78% no aptaujas dalībniekiem, kuri neatbalsta ieceri kulta ēkas būvniecībai ir no Salgales pagasta, kur vietējie iedzīvotāji nav apmierināti ar šāda objekta būvniecību pie savām dzīves vietām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt lielākā daļa apspriešanas dalībnieku, kuri atbalstīja būvniecības ieceri, bija no Jaunsvirlaukas pagasta un Elejas pagasta. Tikai divi Salgales pagasta iedzīvotāji šo būvniecības ieceri atbalstīja.

Kā skaidro skaidro Jelgavas novada pašvaldības Būvvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja Olga Ozoliņa, Būvvalde nolēmusi pagarināt būvniecības ieceres un tās publiskās apspriešanas rezultātu izskatīšanu līdz 1.martam.

Plānots, ka tuvākajā laikā pašvaldība organizēs tikšanos ar uzņēmuma pārstāvi, lai iepazīstinātu ar publiskās apspriešanas rezultātiem, kā arī padziļinātāk iepazīstinātu ar situāciju deputātus. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Attiecīgi pēc tam jautājums tiks virzīts izskatīšanai domes sēdē, un Jelgavas novada dome lems par būvniecības ieceres apstiprināšanu vai noraidīšanu. 

Publiskā apspriešana būvniecības iecerei “Kulta ēka apbedīšanas pakalpojumu sniegšanai” Salgales pagastā notika no pagājušā gada 22.novembra līdz 21.decembrim. Savukārt 7.decembrī notika publiskās apspriešanas sanāksme.

Kā ziņots, būvniecības iecere paredz īstenot SIA “Silabites” pasūtījumu, kulta ēku ceļot 4,3 hektāru zemes vienībā Salgalē, valsts autoceļa Jelgava-Iecava posma daļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēkai projektēti divi virszemes stāvi ar kopējo platību 607 kvadrātmetri. Pirmajā stāvā plānotas divas ceremoniju zāles ar atsevišķām ieejām un vējtveriem, savukārt korpusā aiz mazās ceremoniju zāles paredzēta telpa krāsnīm cilvēku kremēšanai.

Vidējā korpusā plānotas biroja telpas, gaitenis, atpūtas telpa, labierīcības, tehniskās telpas, kā arī telpa aizgājēja sagatavošanai kremācijai. Lielajai ceremoniju zālei otrajā stāvā tiks veidota muzikantiem piemērota telpa.

Ēkai paredzētas četras izejas, kā arī divi transporta vārti. Savukārt piegulošajā teritorijā atvēlēta vieta autostāvvietai 64 automašīnām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA jau ziņoja, ka Administratīvajā rajona tiesa Jelgavā janvāra beigās skatīs 40 kolektīvās sūdzības iesniedzēju pieteikumu, ar kuru tiek lūgts uz tiesāšanās laiku apturēt Jelgavas-Iecavas ceļa malā plānotās krematorijas būvniecību, aģentūrai LETA apliecināja tiesa. Tiesas sēde rakstveida procesā nozīmēta 27.janvārī.

Tiesai būs jāizvērtē Jelgavas pilsētas domes atbalstīto uzņēmēju ieceri par sēru nama un krematorijas būvi Zālītes ielā 2, Jelgavā. Līdzās atbildētājam Jelgavas pašvaldībai tiesas procesā ir iesaistīta arī trešā persona – SIA “Krematoriju apvienība”, kas pārstāv uzņēmēju, kurš plāno būvēt minēto sēru namu.

Lieta pēc būtības tiks skatīta pēc pagaidu aizsardzības lūguma izskatīšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Firmas.lv” dati liecina, ka uzņēmums “Silabites” dibināts 2021.gada aprīlī. Tā īpašnieks ir Andis Rubens.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.