Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Lielākos putnus pasaulē lūkoties

Vien 20 kilometru attālumā no Jelgavas atrodas strausu ferma “Mazzariņi”, kurā mīt šie pasaulē lielākie un smagākie putni, kā arī divas alpakas, četri emu, trīs nandu, trīs suņi un daudz trušu, kas iepriecina ne tikai mazos, bet arī lielos. Tieši pēc ekskursiju pilnām brīvdienām tiekamies ar “Mazzariņu” kodolu – Undīni, Reini un Mārci. Reinis un Undīne ir fermas dibinātāju atvases, kuri vecāku izloloto nav pametuši un izvirzījuši jaunus mērķus fermas attīstībā.
Undīne stāsta, ka viss sākās 2011. gadā, kad mācījusies 3. klasē; būdama liels cilvēks ar savām darīšanām, viņa vien noklausījusies vecāku sarunu par strausu audzēšanu. Cūkas un aitas audzēt vecāki nav vēlējušies, jo iepriekš ar tām bijusi pieredze un tajā laikā šie mājlopi jau bija visiem. Kā zaļā gaisma radās iespēja iegādāties strausus no audzētavas Kuldīgā, tas nozīmēja, ka cāļus var nopirkt šeit pat Latvijā. Ideja par strausu audzēšanu nav radusies biznesa dēļ, tas vairāk ir bijis vecāku azarts. Savukārt emu un nandu paņemti, lai paplašinātu skrējējputnu kolekciju. Tuvākajos gados “Mazzariņi” vēlētos iegādāties arī kazuārus un varbūt zirgu.
Lai uzņemtu desmit strausu cāļus, saimnieki sagatavojuši nelielu polikarbonāta mājiņu ar apsildāmām grīdām, jo pirmajā dzīves gadā putniem ir svarīgs siltums. Uzņemt cāļus, nevis pieaugušus putnus ir bijis apzināts lēmums, jo mamma, būdama veterinārārste, zināja, ka vislabāk tiem kontaktu ar cilvēku ir veidot jau no mazotnes, kaut gan risku ir daudz vairāk. Un šis lēmums ir bijis pareizākais, teic Undīne. Šobrīd no pirmajiem desmit putniem fermā vēl joprojām dzīvo seši.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.