Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Lieldienas aicina svinēt pils parkā un “Lediņos”

Pirmajās Lieldienās, 31. martā, pilsētnieki gaidīti tradicionālajā Lieldienu pastaigā pils parkā. Šajā dienā notiks arī mazo jelgavnieku sveikšana. Savukārt Otrajās Lieldienās, 1. aprīlī, ģimenes varēs bez maksas piedalīties tematiskās āra aktivitātēs “Lediņos”, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lieldienu rītā pulksten 11 Jelgavas pils pagalmā tiks sveikti mazie jelgavnieki, kuri dzimuši no gada sākuma līdz 15. martam. Uz mazo jelgavnieku sveikšanas pasākumu “Mūs gaida, mēs nākam” Jelgavā deklarēto bērnu vecāki aicināti paņemt līdzi ielūgumu. Ja rodas jautājumi, lūgums zvanīt pa tālruni 63005558. Ieskandinot pavasari un mazajiem bērniņiem veltot latviešu tautas šūpuļdziesmas, jaundzimušo ģimenes sveiks pašvaldības iestādes “Kultūra” folkloras kopa “Dimzēns”.

Svinēsim kopā Lieldienu pastaigā!

“Lieldienu rītā baudīsim kopābūšanu un sagaidīsim pavasari. Aicinu jelgavniekus uz tradicionālo Lieldienu pastaigu Jelgavas pils parkā un pagalmā!” saka Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Studentu kluba vadītāja Anita Prūse, akcentējot, ka 31. martā no pulksten 11 līdz 15 aktivitātes sagaidīs dažāda vecuma Lieldienu svinētājus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viens no Lieldienu zīmīgākajiem rituāliem ir šūpošanās, tāpēc arī šogad pils parkā būs vairākas šūpoles. Tāpat būs rotaļas un sacensības – olu meklēšana, krāsošana, olu kaujas, ripināšana un veiklības spēles –, bet mazos apmeklētājus priecēs radošās darbnīcas. Pils pagalmā ar dejām uzstāsies pašvaldības iestādes “Kultūra” tautas deju ansamblis “Lielupe” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Laipa”, kā arī Ozolnieku tautas nama senioru deju kolektīva “Ozolnieki” dalībnieki. Savukārt pie pils vārtiem apmeklētājus sagaidīs īpašās Lieldienu lelles – Lielais zaķis, zaķis Bings, zaķis Toms un vāverīte Kuplastīte.

Pils parkā apmeklētājus sagaidīs arī mazo dzīvnieku izstāde – izbraukuma kontaktzoo “BallīteZOO” un Latvijas Šķirnes trušu audzētāju asociācijas izstāde “Trusis un citi” piedāvās apskatīt aitas, trušus, kazlēnus un jēriņus. Par maksu mazajiem Lieldienu pastaigas dalībniekiem būs iespēja arī apjāt loku gar pili, sēžot ponija Guči, Graša vai Vinnija Pūka mugurā, kā arī rotaļāties “Bambino” piepūšamajās atrakcijās. Savukārt gardēžus priecēs Lieldienu mazais tirdziņš. “Nākot uz Lieldienu pastaigu, aicinām ņemt līdzi trīs krāsainas olas – draugam, sev un jaunajam jelgavniekam. Sagaidīsim Lieldienas koši, priecīgi un aktīvi!” tā A.Prūse.

Lieldienu pastaigu organizē Jelgavas pilsēta, pašvaldības iestāde “Kultūra”, LBTU un pasākuma ilggadējais sadarbības partneris AS “Balticovo”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktīvi un radoši arī “Lediņos”

Savukārt 1. aprīlī no pulksten 10 līdz 14 ikviens aicināts uz jaunrades nama “Junda” struktūrvienību “Lediņi” Lediņu ceļā 1. Šajā dienā “Labās Lieldienas Lediņos” sagaidīs ar spēlēm un radošajām darbnīcām, kas piemērotas dažāda vecuma apmeklētājiem. Mazie tiks gaidīti zaķēnu grimētavā, kur varēs apgleznot seju, kā arī pielikt roku mākslas sienas izveidē. Ģimenes varēs sasildīties pie ugunskura un iemalkot karstu tēju. “Latviešu ticējums vēsta: kurš Lieldienās pirmais laukā iziet, tam šajā gadā laime gaidāma. Dosimies kopā uz āra aktivitātēm “Lediņos”!” aicina struktūrvienības vadītāja Nadežda Lukina.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.