Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Lieldienās Bauskā, Mūsas upes labajā krastā atgriežas “Vimbu svētki”

17. aprīlī ar dzīvo mūziku, kūpinātu vimbu garšu, Labas gribas makšķerēšanas sacensībām un izglītojošām aktivitātēm par dabas aizsardzības jautājumiem vienā no populārākajām vimbu makšķerēšanas pilsētām Bauskā, Mūsas upes labajā krastā atgriezīsies pasākums visai ģimenei – “Vimbu svētki”. Svētki jau trešo reizi top ar Zivju fonda atbalstu, informē Bauskas Kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Kristiāna Paula Lībiete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmo Lieldienu rītā visagrāk dienu sāks Labas gribas makšķerēšanas sacensību dalībnieki, kuri uz reģistrāciju tiks gaidīti no pulksten 7. 30. Sacensības jau no svētku pirmsākumiem tiek organizētas ar mērķi aicināt iedzīvotājus piedalīties kopīgā svētku radīšanā un veicināt labas gribas nodomus, jo iegūtais loms turpat uz vietas pavāra Ata Zgirska vadībā tiks sagatavots, kūpināts un nodots apmeklētājiem. Šajā gadā gardās vimbas tiks iemainītas pret ziedojumu. Ziedojumu vākšana tiks organizēta sadarbībā ar biedrību “Laiks Jauniešiem”, un visi iegūtie līdzekļi tiks izmantoti Ukrainas kara cietušo atbalstam.

Ar Labas gribas makšķerēšanas sacensību nolikumu dalībnieki aicināti iepazīties: https://ej.uz/vs-nolikums-2022

Pārējie pavasara un dabas svinētāji upes krastā tiks gaidīti no pulksten 10, lai izbaudītu plašo svētku programmu – iemēģinātu roku dažādās Lieldienu norisēs, piestātu izzinošajā “Dabas stacijas” teltī, izstaigātu labāko andelmaņu būdiņas svētku tirdziņā, nodotos tik dažādo mūziķu valdzinājumam un vēl.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz svētku skatuves par tautisku atmosfēru parūpēsies duets “Kalnejas”, savās kompozīcijās dalīsies grupa “Sudden Lights”, ar asprātīgām dziesmām par sasāpējušām tēmām upes krastu piedziedās grupa “Pirmais Kurss”, taču ar labākajiem vimbu ritmiem klausītājus jau visai tradicionāli izklaidēs Roberts Gobziņš. Visas dienas garumā par aktualitātēm zivsaimniecībā informēs svētku neatņemama sastāvdaļa – zinošais dabas entuziasts Māris Olte. Pie viņa uz sarunām pievienosies arī copes eksperts Kārlis Goldmanis un trofeju līdaku makšķernieks Gunārs Klēģers.

Daudzveidīgi tēmu loki par dabas aizsardzības jautājumiem tiks aptverti “Dabas stacijas” teltī. Apmeklētājus gaidīs zinātniskā institūta “BIOR” pētnieki. Dabas aizsardzības fonds piedāvās izspēlēt spēles par putniem un ar lielformāta interaktīvās kartes starpniecību dos iespēju paviesoties dabas parkā “Ķemeri”. Biedrība “Zero Waste Latvia” informēs par mazatkritumu dzīvesveidu, bet “Pasaules dabas fonda” speciālisti izstāstīs Latvijas ūdeņos mītošo zivju stāstus. Izglītojošas aktivitātes piedāvās arī “Baltijas krasti” un “Zaļā josta”.

Īpašā studijā savas mākslas piekritējus uz krāsainu un spilgtu notikumu aicinās Elita Patmalniece. Visus Elitas studijas apmeklētājus sagaida kopīga zīmēšana un krāsošana, iespēja saņemt mākslinieces īpaši viesim veidotu portreta skici, kā arī aplūkot nelielu mākslas darbu izstādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atkalsatikšanās priekā netiks aizmirsts arī par Lieldienu svinēšanu – teritorijā būs iespēja vicināt kājas, šūpojoties šūpolēs, saulgriežu darbnīcā kopā ar floristi izgatavot papīra olu turētāju un svētku kartītes, satikt dažādu profesiju Lieldienu zaķus no ceļojošā cirka “BezTemata” trupas, virpuļot karuselī un pārbaudīt savu attapību, izejot nelielu spēļu trasīti.

Pulksten 15 ar vērtīgām balvām no svētku atbalstītāja “Anderbait” tiks apbalvoti veiksmīgākie vimbu pievilinātāji, pasniedzot tiem arī īpaši izgatavotu “Vimbu svētku” statueti. Balvas tiks pasniegtas sešās kategorijās: I brangākā vimba, II brangākā vimba, III brangākā vimba, jaunākais dalībnieks, vecākais dalībnieks un copes pavēlniece. Papildus tiks pasniegtas veicināšanas balvas no “Bauskas Alus”.

Svētku laikā tiks noteikti satiksmes ierobežojumi. No 16. aprīļa pulksten 9 līdz 17. aprīļa pulksten 19.30 Krasta iela tiks slēgta posmā no Sporta līdz Skolas ielai. 17. aprīlī no pulksten 5.30 līdz pulksten 19.30 transporta līdzekļu kustība nebūs iespējama Krasta ielas posmā gar Bauskas pilsētas stadionu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsētas viesi auto lūgti atstāt stāvlaukumā pretī Bauskas pilsētas stadionam (Pilskalna iela 26). Savukārt vietējie iedzīvotāji aicināti būt dabai draudzīgi un uz svētku norises vietu doties ar kājām.

Aktualitātēm un jaunumiem var sekot līdzi “Vimbu svētki” sociālo tīklu profilos – https://www.facebook.com/vimbusvetki un https://www.instagram.com/vimbu.svetki/

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.