Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Darzavarde” Lielupes pludmalei “dzen bārdu”

  • JELGAVAS PLUDMAĻU TĪRĪŠANA vedina atcerēties, ka agrāk Zemgales upes visā garumā tika tīrītas regulāri. Citādi tās pamazām aizaug. Mūsdienās gadās, ka pēkšņi par upju aizaugšanu atgādina stipras lietavas, kas apstākļos, kad ūdens notece traucēta, izraisa plūdus. Turklāt tādās vietās, kur lielu upju nemaz nav.
    FOTO: GAITIS GRŪTUPS

Nopļautu ūdenszāļu zaļās šķipsnas, kas šūpojas vilnīšos gar Lielupes krastu, trešdien liecināja par pašvaldības pasūtīto ūdenszāļu un niedru pļaušanu Jelgavas pludmalēs. Darbi tika veikti tieši peldjoslā starp krastu un bojām Lielupes labajā krastā un Pasta salā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Zemgales Ziņas” novēroja, ka darba laikā atpūtnieku nebija daudz un pludmaļu tīrīšana tiem netraucēja. Jelgavnieks Pauls Straume, kas vadīja amfībiju, kuras priekšā bija uzmontēta četrmetrīgā zemūdens izkapts, sarunā ar “Ziņām” filozofiski teica: “Cilvēkiem patīk dzīvot pie ūdeņiem, taču dzīvesvieta ir arī jāsakopj.” Pauls atzina, ka viņam patīk šis darbs un gandrīz katru dienu iznāk būt citā vietā. Vakar tīrīts aizaudzis mežezers pie kāda īpašuma Kurzemē.

Lielupes pludmalē satiktais uzņēmuma īpašnieks Kaspars Neimanis pastāstīja, ka uzņēmums “Darzavarde” izveidots pirms trim gadiem. Iesākums šai uzņēmējdarbībai bijusi pirms desmit gadiem tēva pēkšņi rosināta lietotas laivas iegāde Bolderājā. Ieguvis nepieciešamās kuģu vadītāja tiesības, ar šo laivu Kaspars Jelgavā pa Lielupi vizinājis atpūtniekus. Ūdenstilpju tīrīšanu un labiekārtošanu “Darzavarde” izvērsusi, pateicoties iegūtajiem finanšu līdzekļiem no Eiropas projekta “LEADER” atbalsta programmas. Pasūtījumu ir daudz. Darba sezona uzņēmumam sākoties martā un beidzoties decembrī. Uzņēmumam attīstoties, Zviedrijā iegādātas jau divas darba amfībijas.

Visu ziņu lasiet 6. jūnija laikrakstā “Zemgales Ziņas”. https://e-avize.regionumediji.lv/shared/article/darzavarde-lielupes-pludmalei-dzen-bardu/n_yNVxyW

  • INDIVIDUĀLĀ uzņēmuma “Darzavarde” īpašnieks Kaspars Neimanis stāsta, ka atpūsties dabū tikai ziemā. Darba ūdenstilpju tīrīšanā ir daudz.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.