Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Lielupes zandarts 2022” – 75 centimetri (VIDEO)

33 kaislīgi makšķernieki 4. jūnija agrā rītā pulcējās pie slipa Lielupē, Pilssalas pusē, lai piedalītos Jelgavas atklātajās sacensībās makšķerēšanā no laivām “Lielupes zandarts 2022”. Lielāko zandartu noķēra jelgavnieks Aivis Ostrovskis, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensībās dalībnieki startēja vairākās grupās: komandās (laivā divi cilvēki, no kuriem vismaz viens ir pilngadīgs), individuāli un, pēc dalībnieku un organizatoru vienošanās, arī grupā, kurā zivju ķeršanai drīkstēja izmantot panoptiku (tehnika, kas ļauj laivā sēdošajam ekrānā vērot zivju kustību).

Lielākā Lielupes zandarta medībās bija ļauts doties no autotilta Jelgavā līdz Kalnciema tiltam Jelgavas novada Valgundes pagasta teritorijā. Saskaņā ar nolikumu, lomā tika ieskaitīti pieci zandarti un piecas jebkādas citas zivis (asari, līdakas, salates, sami u.c.), par katru zivi piešķirot punktus atkarībā no zivs garuma.

Komandu grupā startēja 14 ekipāžas. Visveiksmīgākā bija komanda no Rīgas – Kaspars Zviedris un Agris Miezis. Viņi noķēra septiņus zandartus, no kuriem divi lielākie bija 56 centimetrus gari. Rīdzinieki nopelnīja 1071 punktu, un tas viņiem deva 1. vietu komandu konkurencē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Individuālajā grupā startēja pieci dalībnieki. Sakrājot 322 punktus, uzvarēja jelgavnieks Gatis Roga. Viņam izdevās noķert divus zandartus, no kuriem garākais bija 67 centimetri. Jāpiebilst, ka G.Roga 2021. gada rudenī sacensībās “Lielupes līdaka” noķēra lielāko līdaku.

Starp dalībniekiem, kas zivis ķēra, izmantojot gudro tehniku, veiksmīgākie bija Juris Ullas un Elmārs Gailis. Viņi noķēra septiņus zandartus, no kuriem lielākais bija 72 centimetrus garš, un 103 centimetrus garu un deviņus kilogramus smagu samu. Loms, pārvērsts punktos, deva komandai 1274 punktus. Jāpiebilst, ka J.Ullas ar 3640 gramus smagu zandartu triumfēja 2020. gada sacensībās “Lielupes zandarts”.

Galveno balvu un apliecinājumu “Lielupes zandarts 2022” par lielāko noķerto zandartu ieguva jelgavnieks Aivis Ostrovskis, kuram izdevās no Lielupes izvilkt 75 centimetrus garu un četrus kilogramus smagu zandartu. Uzvarētājs pastāstīja, ka sacensībās piedalījies otro reizi – debija viņam bija pērnā gada rudenī “Lielupes līdakā”, bet toreiz nav veicies, tāpēc tagad jo lielāks prieks par noķerto zivi un galvenās balvas iegūšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tika pasniegtas arī divas speciālās balvas. Vienu balvu saņēma vienīgā dalībniece sieviete Sofija Kaže. Viņa sacensībās piedalījās kopā ar savu vectēvu Nikolaju Musorinu, kurš vietējo makšķernieku aprindās ir labi zināms un uzvarējis arī sacensībās “Lielupes līdaka”. Otro balvu saņēma viesis no Lietuvas Neriuss Gružausks, kurš sacensību laikā noķēra piecus asarus un ieguva 2. vietu individuālajā grupā.

“Šogad sacensību dalībnieki pavisam noķēra 32 zandartus, arī asarus, līdakas un samu. Gribētos teikt, ka tāds zivīgs gads,” norāda sacensību galvenais tiesnesis Juris Kaminskis, piebilstot, ka mērķtiecīgā Valsts Zivju fonda zandartu resursu palielināšanas programma, kas jau vairākus gadus tiek īstenota Lielupē Jelgavas novada administratīvajā teritorijā sadarbībā ar makšķerēšanas klubu “Lielupes brekši”, devusi rezultātu un zandartu populācija Lielupē tiešām ir savairojusies.

2021. gadā pandēmijas dēļ sacensības “Lielupes zandarts” nenotika. Kā alternatīva tika rīkots konkurss makšķerniekiem “Lielupes zandarts 2021”, ļaujot dalībniekiem pieteikt zandartu, kas noķerts Lielupē 2021. gada jūnijā. Konkursā uzvarēja Ēriks Glagaus ar 750 gramus smagu zandartu. Jāpiebilst, ka līdz 2022. gadam loms tika mērīts pēc svara, bet no šā gada zivis tiek mērītas pēc garuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensības rīkoja makšķerēšanas sporta klubs “Lielupes brekši” sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”. Ar balvām atbalstīja uzņēmums “Ratter Baits”.

Foto: Jelgavas Sporta servisa centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.