Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Līnijām tapusi sava apkaimes biedrība

  • DIVI NO BIEDRĪBAS “Jelgavas līnijas” dibinātājiem un valdes locekļiem – Ilze Stīpniece un Uģis Higo Glāzītis.

Aizvadītā gada 15. novembrī Jelgava kļuva par vienu aktīvu nevalstisko organizāciju bagātāka, trijiem cilvēkiem nodibinot biedrību “Jelgavas līnijas”. Tās galvenā rūpe būs Jelgavas līniju apkaimes iedzīvotāju biedrošanās un dzīves vides uzlabošana gan privātmājās, gan daudzdzīvokļu namos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāji ir ieinteresēti

Jaunās biedrības dibinātāji un tās trīs valdes locekļi ir IT speciāliste Ilze Stīpniece, ekonomists Uģis Higo Glāzītis un uzņēmējs Māris Izotovs. Impulss radīt šādu apkaimes biedrību radies I. Stīpniecei, piedaloties “Demokrātijas akadēmijā” un uzzinot tur vairāk par pilsonisko līdzdalību. U. H. Glāzītim doma par līniju iedzīvotāju apvienošanos bijusi jau senāk, taču trūcis domubiedru. Viņus saveda kopā Jelgavas aktīvākais nevalstisko organizāciju (NVO) jomas cilvēks – domes deputāts un Zemgales NVO centra vadītājs Uldis Dūmiņš, kuram biedrības “Jelgavas līnijas” valde ir pateicīga arī par pamatīgu juridisko un konsultatīvo palīdzību biedrības oficiālajā tapšanā.

“Jelgavas līniju apkaime ir rajons, kurš ļoti strauji aug, cilvēkiem te būvējot arvien jaunas un jaunas privātmājas. Es pat teiktu, ka tā ir visātrāk augošā Jelgavas apkaime, kuras tempiem netiek līdzi pilsētas ielu apgaismojuma, asfaltēšanas, kanalizācijas, elektrības jaudu palielināšanas un citi plāni. Pusotra mēneša laikā mūsu biedrībā iestājušies jau 50 biedri, kas ir daudz un apliecina, ka cilvēkiem rūp sava apkaime un dzīves vide. Uz pirmo biedrības sanāksmi manā mājā pavisam negaidīti bija atnākuši ap 20 cilvēkiem, nebiju pat cerējis uz tik piepildītu viesistabu. Nākamo tikšanos plānojam janvārī,” stāsta U. H. Glāzītis.

Kopā varēs vairāk

I. Stīpniece savukārt uzsver rajona iedzīvotāju biedrošanās, citam cita pazīšanas un kopīgu pasākumu nozīmību, ko pieredzējusi, ilgstoši dzīvojot Īrijā. “Tur ar tuvākiem un tālākiem kaimiņiem, visdažādāko tautību, ādas krāsu, uzskatu un rocības, kopīgi svinējām svētkus, bijām ļoti saliedēti un draudzīgi. 2021. gadā, atgriežoties Latvijā un sākumā mītot Jelgavas RAF masīvā, bija ļoti dīvaini, ka kaimiņi kāpnēs pat nesveicinās. Sāku sveicināt itin visus, un ar laiku to sāka darīt ikviens. Līnijās dzīvoju pēdējos divus gadus un vēlos arī šeit radīt kopības, solidaritātes un ieinteresētības, tādu kā savas apkaimes patriotisma gaisotni,” tā Ilze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līniju apkaimei jau ir savs “WhatsApp” čats, kurā ne tikai tiek spriests par problēmām un aktuālo, bet arī ieteikts, kur no vietējiem kas gards, noderīgs vai interesants dabūjams – preces un pakalpojumi. Kopienas stiprināšana, atbalstīšana un saliedēšana plānota ļoti daudzveidīga, biedrība jau domā arī par kopīgiem izklaides un darbošanās pasākumiem.

Jelgavas līniju apkaimē ietilpst visu līniju, no 1. līdz 6., teritorija ar visām saistītajām ielām. Šī ir viena no lielākajām apkaimēm Jelgavā, pēc kadastrs.lv datiem, tajā reģistrētas apmēram 1800 adreses. Jo lielāks būs aktīvo biedru skaits biedrībā, jo lielāka būs iespēja apkaimē kaut ko mainīt un uzlabot. Jaunais Pašvaldību likums paredz, ka iedzīvotāju kolektīvajam iesniegumam, kuram ir vismaz 300 parakstu, ir pavisam cits svars nekā atsevišķu cilvēku lūgumiem.

Patlaban biedrībai visaktuālākais ir biedru piesaiste un apkaimes problēmu apzināšana, no kurām dažas jau ir skaidras. 6. līnijā, pa kuru kursē sabiedriskais transports, nav ielu apgaismojuma – tātad tas ir arī drošības jautājums; starp 2. un 3. līniju pašvaldība ceļ jaunu bērnudārzu, un iedzīvotājiem nav skaidrs, kādi un cik plaši būs labiekārtošanas darbi ap šo celtni; jārisina arī kanalizācijas un elektrības kapacitātes jautājumi, par kuriem ziņo visu līniju galu jaunuzcelto māju saimnieki; daudz kur nepieciešama ielu asfaltēšana. Biedrība vēlētos arī draudzīgi vienoties ar pašu apkaimes iedzīvotājiem par noteikto ātruma ierobežojumu ievērošanu, izskaidrojot to svarīgumu citu iedzīvotāju drošībai. Lai ātro braucēju pamanītājiem vairs nav jāsauc policija, kas uzliek sodus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tīklojas un aicina iestāties biedrībā

Jaunā apkaimes biedrība jau paspējusi iepazīties un ieskicēt sadarbības idejas ar citām Jelgavas NVO, decembra nogalē piedaloties Zemgales NVO tīklošanās pasākumā.

“Jau šogad noteikti notiks dažāda līmeņa tikšanās ar Jelgavas domes pārstāvjiem un pilsētas uzņēmumiem, lai saprastu apkaimes attīstības iespējas tuvākā un tālākā nākotnē. Mums priekšā ir ilgs un mērķtiecīgs darbs, lai saliedētu apkaimes iedzīvotājus un vienotos kopīgā redzējumā par savas apkaimes attīstību,” rezumē U. H. Glāzītis.

Ikviens biedrības biedrs sanākšanās varēs paust sev aktuālo, visiem kopīgi pēc tam lemjot, kas “Jelgavas līnijām” prioritāri risināms. Biedrība savukārt aktīvi piedalīsies Jelgavas pilsētas attīstības plānošanas procesos, iestājoties par savas apkaimes interesēm un vajadzībām. Kļūšana par biedrības biedru neuzliek itin nekādas saistības, arī biedru naudas nav. Nav arī obligāti jābūt šīs apkaimes iedzīvotājam, pietiek ar interesi un vēlmi atbalstīt šo Jelgavas rajonu. Biedrības biedriem atšķirībā no pārējiem būs iespēja iepazīties ar visu aktuālo informāciju, piedalīties biedrības darbā, aktualizēt apkaimes problēmas un kopīgi tās risināt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informāciju par iestāšanos apkaimes biedrībā var iegūt tās mājaslapā www.jelgavaslinijas.lv.

Biedrības “Jelgavas līnijas” mērķi:

  1. Sekmēt apkaimes iedzīvotāju iesaistīšanos apkārtējās vides uzlabošanā.
  2. Veicināt apkaimes attīstību.
  3. Veicināt apkaimes labiekārtošanu, izveidojot jaunas apskates vietas un objektus.
  4. Veicināt pilsoniskās sabiedrības attīstību, līdzdalību pašvaldības darbā un demokrātijas procesu stiprināšanu Jelgavas līniju apkaimē.
  5. Veicināt darbu ar jaunatni, pieaugušo izglītību apkaimē.
JELGAVAS LĪNIJU APKAIME un tajā ietilpstošās ielas.

Līnijas

Līnijas Jelgavas ziemeļrietumos nosaukumu ir ieguvušas no sešām numurētām līnijām, kuras šķērso visu apkaimi no dienvidiem uz ziemeļiem. Šī apkaime sastāv no savrupmājām un taisnām ielām, to dienvidos ierobežo Dobeles šoseja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. līnija, 2. līnija, 3. līnija, 4. līnija, 5. līnija, 6. līnija, Agroķīmiķu iela, Arāju iela, Bumbieru ceļš, Dobeles šoseja, Gobu ceļš, Kooperatīva iela, Meldru ceļš, Meža ceļš, Nameja iela, Ošu ceļš, Ozolu ceļš, Pambakaru ceļš, Riekstu ceļš, Šūmaņu ceļš

JELGAVAS PILSĒTAS IEDALĪJUMS
21 apkaimē.

FOTO UN ATTĒLI: SARMĪTE VUCĀNE UN NO BIEDRĪBAS “JELGAVAS LĪNIJAS” ALBUMA

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Zemgales Ziņas” #SIF_MAF2023

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.