Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Līvbērzē realizē daudzdzīvokļu mājas siltuma inženiersistēmas pārbūvi

Līvbērzē veiksmīgi noslēgusies daudzdzīvokļu mājas Jelgavas ielā 9 iekšējās siltumapgādes sistēmas pārbūve, kas jau šajā apkures sezonā sniegs iespēju samazināt mājas kopējo siltuma patēriņu, informē novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mājas vecākais Raimonds Viļums atklāj, ka projekta īstenošana bijusi izaicinājumiem bagāta un prasījusi apgūt jaunas zināšanas, taču vēlme sakārtot īpašumu un dzīvot labāk ir bijis dzinējspēks: “Lai izmaiņas būtu, būtiski ir mainīt savus paradumus. Šobrīd grūti spriest par ietaupījumu – to varēsim aprēķināt pēc pirmās aizvadītās ziemas. Dzīvokļi un arī to iemītnieki ir ļoti atšķirīgi, un lai apmierinātu tik dažādās vēlmes, vēl joprojām meklējam piemērotākos risinājumus, kas ļautu sistēmai darboties efektīvi un ietaupīt. Bet iecerētais rezultāts ir sasniegts, jo visos ēkas dzīvokļos ir silti! Noteikti aicinātu cilvēkus vairāk interesēties par to, kā uzlabot siltumefektivitāti savā mājoklī un pieņemt atbildīgus, ilgtspējīgus lēmumus savas dzīvesvietas uzlabošanai.”

Pārbūves rezultātā dzīvokļos uzstādīti  jauni regulējami radiatori un alokatori jeb siltuma uzskaites mēraparāti, kas ļauj katram īpašniekam regulēt siltuma apgādi savā dzīvoklī un atbilstoši norēķināties par to, kā arī nomainīta siltuma sistēma kāpņu telpās.

Darbi 34 271 eiro apmērā veikti par mājas uzkrājumu fonda līdzekļiem, izmantojot finanšu institūcijas “ALTUM” sniegtās iespējas saņemt valsts aizdevumu daudzdzīvokļu māju remontiem, apkārtējās teritorijas labiekārtošanas darbiem un saistīto pakalpojumu izmaksām. Dzīvokļu īpašniekiem dota iespēja remonta izmaksas segt uzreiz vai sadalīt summu, pilnu aizdevuma atmaksu veicot 36 mēnešu laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Jelgavas novada KU” vadītājs Dins Stašāns aicina arī citu daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus iesaistīties sava īpašuma uzlabošanas pasākumos: “Mājas siltumapgādes sistēmas sakārtošana ir viens no efektīvākajiem veidiem, lai samazinātu  izdevumus, kas īpaši augsti ir tieši apkures sezonā, un to iespējams īstenot, izmantojot valsts piedāvātās finanšu iespējas. Taču jāatceras, ka ārējā finansējuma saņemšana ir iespējama tikai tajās daudzdzīvokļu mājās, kuras ir pieņēmušas lēmumu par mājas apsaimniekošanu un izvirzījušas pilnvaroto personu.

Vairāk par šo atbalsta programmu var iepazīties ŠEIT.

Foto: jelgavasnovads.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.