Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Līvija un Tomijs no skolas aiziet kā labākie

LĪVIJA TOLPEŽŅIKOVA drīz teiks atvadas dzimtajām mājām.

Starp Jelgavas Mūzikas vidusskolas šī gada absolventiem ir divi “desmitnieki” – obojiste Līvija Tolpežņikova un pianists Tomijs Endzelis. Abi valsts kvalifikācijas eksāmenā saņēma augstāko novērtējumu. Var piezīmēt, ka šajā noslēguma pārbaudījumā, kuru absolvents kārto savā specialitātē, atzīmes liek nevis pašu skolas pedagogi, bet gan neatkarīgi mūziķi un mākslas lietpratēji. Iegūt nozares profesionāļu augstāko vērtējumu gadās reti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Oboja parādīs pasauli

Līdz šim Līvija Tolpežņikova savas ikdienas gaitas ir sākusi no Jelgavas novada Valgundes pagasta Induļiem. Bērnībā no turienes viņa brauca uz mežu ielokā ieskauto Kalnciema vidusskolu, no Induļiem arī meitenei gāja ceļš uz Jelgavas Mūzikas vidusskolu. Šajā augustā Līvijas ikdienas ceļi krietni mainīsies, jo viņa dosies studēt uz Nīderlandi. Pirmo reizi viena pati, prom no savas ģimenes – māsām, brāļiem, vecākiem – un arī Latvijas. Studiju ilgums – četri gadi.

Jelgavas Mūzikas vidusskolā tā saucamo bērnu skolu Līvija pabeidza kā vokāliste – solo dziedātāja. Taču jau deviņu gadu vecumā par “otro instrumentu” Līvijai kļuva oboja. “Trešajā klasē vokālistiem piedāvāja apgūt kādu pūšamo instrumentu. Toreiz mamma “YouTube” sameklēja dažādu pūšamo instrumentu balsis un lika man klausīties, kā skan viens vai otrs. Es izvēlējos fagotu. Tūlīt mamma iebilda, ka tas man nepiestāv un ģimenei sanāktu pārāk dārgs,” smaidot stāsta Līvija. Mammai iebildes bijušas arī par meitas otro izvēli – oboju –, tomēr galu galā ģimenē tika pieņemts lēmums palikt pie tās. Zināms, ka oboja simfoniskajā orķestrī ir melodiskais, nevis pavadošais instruments. Bieži vien liriskie un smeldzīgie solo skan tieši obojas izpildījumā. Taču spēlēt vienu no orķestrī vadošajiem melodiskajiem instrumentiem nav viegli, tas prasa milzīgu atbildību un met pamatīgu izaicinājumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolotājs atbalsta stingru lēmumu

Līvija labi atceras savu pirmo stundu pie obojas pedagoga un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķa Daiņa Cimmermaņa. Viņš bijis “ļoti foršs un draudzīgs”. Līvija uzskata, ka pedagogs kļuva viņai kā “mūzikas tēvs”. Sanāk, ka, kopā ņemot bērnu skolu un mūzikas vidusskolu, Līvija pie Daiņa Cimmermaņa ir mācījusies desmitarpus gadu.

Teksts un foto: Gaitis Grūtups

Visu rakstu lasiet 22. jūnija laikrakstā “Zemgales Ziņas”

TOMIJS ENDZELIS starp Jelgavas Mūzikas vidusskolas absolventu stādītajām eglēm.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.