Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

LLKC aicina pieteikties mācībām par bioloģiski vērtīgu zālāju apsaimniekošanu

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina pieteikties mācībām par bioloģiski vērtīgu zālāju apsaimniekošanu, informēja LLKC Tālākizglītības nodaļas speciālisti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par bioloģiski vērtīgu zālāju apsaimniekošanu praktiskas mācības iespējamas tikai augu aktīvajā veģetācijas posmā – vasarā. Arī šogad nepieciešamās zināšanas varēs iegūt līdz septembra vidum, norāda LLKC pārstāvji.

Mācības ir obligātas tiem lauksaimniekiem, kuri iesaistījušies Lauku attīstības programmas (LAP) 2014.-2020.gadam pasākuma “Agrovide un klimats” aktivitātē “Bioloģiskās daudzveidības uzturēšana zālājos” un, ja ir uzņemtas saistības par Eiropas Savienības nozīmes ilggadīgo zālāju biotopiem.

Mācību ilgums ir divas dienas, kuru laikā tiks apgūtas gan teorētiskās zināšanas, gan notiks praktiskās nodarbības uz lauka. Dalība mācībās ir bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktuālo mācību piedāvājumu par zālāju biotopu vai sugu dzīvotņu apsaimniekošanu, kas tiek aktualizēts katru dienu, var atrast LLKC mājas lapā https://ej.uz/woq9 vai arī sazinoties ar dzīvesvietai tuvāko LLKC reģionālo biroju Šeit http://new.llkc.lv/lv/biroji

Mācību mērķis ir veicināt izpratni par bioloģiski vērtīgo zālāju nozīmi ekosistēmā, nodrošinot tiem atbilstošu apsaimniekošanu un vērst uzmanību uz īpašo dabas vērtību saglabāšanu.

2021.gadā atbalsta saņēmējiem nepieciešamo zināšanu ieguvei mācību laiku pagarināja līdz 2023.gada 30.maijam. Tas nozīmē, ka mācību apmeklēšanas periods ir garāks tiem atbalsta saņēmējiem, kuri atbalstam pieteicās 2021.gadā, kā arī tiem, kuriem mācības bija jāapmeklē 2020.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LLKC norāda, ka ir arī jārēķinās, ka pirmajā saistību gadā atbalsts tiek izmaksāts pilnā apmērā, otrajā – 50% apmērā, bet atlikušie 50% tiek izmaksāti tikai tad, kad mācības apmeklētas un Lauku atbalsta dienestā (LAD) par to iesniegts atbilstošs apliecinājums.

Mācības tiek nodrošinātas LAP investīciju pasākuma 2014.-2020.gadam “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākuma “Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi” ietvaros. Mācības atbalsta Zemkopības ministrija un LAD.

Foto: llkc.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.