Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

LLU labos līgumus Ukrainas pilsoņiem, kas dzīvo studentu kopmītnēs Mātera ielā 26 (FOTO)

Pēc Ukrainas iedzīvotāju iniciatīvas ceturtdienas vakarā Zemgales reģiona kompetenču attīstības centra zālē notika sapulce, kurā tika skaidrots, kādi ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) kopmītņu istabu īres nosacījumi Ukrainas kara bēgļiem, kas ir izmitināti Mātera ielā 26.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skaidrots arī, kāds līdz 2022. gada beigām ir ukraiņiem paredzētais atbalsts un kāda ir sociālā palīdzība trūcīgajām, mazturīgajām, kā arī daudzbērnu ģimenēm Latvijā.

Sapulces gaitā LLU pārstāvji paziņoja, ka sagatavotie kopmītņu istabu īres līgumi tiks pārstrādāti. Tā rezultātā daudzām ukraiņu ģimenēm par pieaugušo izmitināšanu kopmītnēs īre 85 eiro mēnesī reāli nebūs jāmaksā.

Vēl jo vairāk tas attiecas bērnu izmitināšanu LLU kopmītnēs, par ko bija izlikts paziņojums, ka īres nauda būs jāmaksā 65 eiro mēnesī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atklāts paliek jautājums par to, cik ziemā būs jāmaksā par apkuri. Ukrainas kara patvēruma meklētājiem gan tika skaidrots, kā Latvijā tiek atbalstīti trūkumcietēji.

Sirsnīgas sarunas starp ukraiņiem un latviešiem turpinājās arī pēc sapulces beigām.

Sapulcē piedalījās Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne, Jelgavas pilsētas domes deputāts Andris Tomašūns, Jelgavas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes vadītājas vietniece Jeļena Laškova, Jelgavas pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza, Jelgavas pašvaldības koordinatore Ukrainas kara bēgļu jautājumos Linda Vovere, LLU direktors Andrejs Garančs un vairākas citas amatpersonas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk lasiet 11. augusta laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Foto: Andris Tomašūns

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.