Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

LLU nosaka specializācijas virzienus un maina nosaukumu uz Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) ir nolēmusi noteikt specializācijas virzienus un mainīt nosaukumu, kļūstot par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti, informēja LLU Komunikācijas un mārketinga centra vadītāja Lāsma Līcīte-Ķurbe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LLU Konvents jaunā redakcijā apstiprinājis LLU kā zinātnes universitātes Satversmi, kurā ieviestas būtiskas izmaiņas jautājumos, kas saistīti ar universitātes pārvaldību un tās stratēģisko specializāciju. LLU noteikusi vairākus specializācijas virzienus, uzsverot nepieciešamību veidot biozinātņu, inženierzinātņu un sociālo zinātņu sinerģiju.

Pēc LLU pārstāves sniegtās informācijas, izmaiņas LLU Satversmē rosinājušas diskusijas par zīmola maiņas nepieciešamību, kurā tiktu stiprināta multidisciplinārā pieeja ne vien universitātes darbībā, bet arī tās nosaukumā. Tādējādi Konvents pieņēmis lēmumu no 2022.gada 1.septembra LLU pārdēvēt par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti. Universitāte saglabāšot visus tajā īstenotos studiju virzienus un turpināšot attīstīt jaunas studiju programmas.

Izmaiņas veicinājusi ne tikai nepieciešamība īstenot Augstskolu likumā noteiktās prasības, bet arī universitātes akadēmiskās saimes lēmums mērķtiecīgāk risināt klimata pārmaiņu radītos izaicinājumus un meklēt jaunas iespējas sabiedrības attīstībai, uzsvērts LLU izplatītajā paziņojumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LLU rektore Irina Pilvere skaidroja, ka iepriekš universitāte attīstījusi augstākās izglītības programmas un pētniecību lauksaimniecības, meža un veterinārās zinātnes, inženierzinātnes un tehnoloģijas un sociālās zinātnes virzienos, taču LLU Satversmē tie minēti pirmo reizi, uzsverot nepieciešamību veidot biozinātņu, inženierzinātņu un sociālo zinātņu sinerģiju.

Līdz ar LLU stratēģiskās specializācijas noteikšanu vairākos virzienos grozījumi Satversmē nosaka arī jaunas pārvaldes institūcijas – LLU padomes – ieviešanu un precizē arī citu pārvaldes institūciju statusu un funkcijas. Paredzēts, ka LLU Satversme jaunajā redakcijā stāsies spēkā no 2022.gada 1.jūnija.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.