Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

LLU: Pieteikumu skaits pamatstudiju programmās pieaudzis par 18%

Noslēdzoties vienotajai pieteikumu iesniegšanai Latvijas augstskolās, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) pamatstudiju programmās pieteikumu skaits audzis par 18%, bet pirmo prioritāšu pieteikumu skaits – par nepilniem 7%, informēja universitātē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā LLU pamatstudijās saņemti 904 pirmās prioritātes pieteikumi, un kopumā LLU studiju programmas pieteikumos minētas 3611 reizes.

Populārākā pilna laika pamatstudiju programma jau vairākus gadus ir “Veterinārmedicīna”, kurā saņemti 115 pirmās prioritātes pieteikumi. Tai seko programma “Mežinženieris” ar 76 pirmās prioritātes pieteikumiem, “Ekonomika” – 54 pieteikumi, “Datorvadība un datorzinātne” – 52 pieteikumi, “Informācijas tehnoloģijas ilgtspējīgai attīstībai” – 49 pieteikumi, “Mežzinātne” – 45 pieteikumi, “Būvniecība” – 44 pieteikumi, “Lauksaimniecība” – 41 pieteikums un “Ainavu arhitektūra un plānošana” – 40 pieteikumi.

Savukārt augstākā līmeņa studijās saņemti 339 pieteikumi pilna laika un 13 pieteikumi nepilna laika studiju vietās. Lielākais pieteikumu skaits iesniegts Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes īstenotajās programmās “Projektu vadība”, kur saņemt 70 pieteikumi, “Uzņēmējdarbības vadība” – 59 pieteikumi un “Ekonomika” – 55 pieteikumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pastiprināta interese vērojama arī par studiju programmām “Mežzinātne” un “Informācijas tehnoloģijas”, kur saņemti attiecīgi 30 un 21 pieteikums.

LLU informē, ka vairākās maģistra studiju programmās izveidojies konkurss uz valsts finansētajām studiju vietām, un tajās uz vienu vietu pretendē vairāki cilvēki. Tās ir programmas “Projektu vadība”, “Uzņēmējdarbības vadība”, “Ģeoinformātika un tālizpēte”, “Lauksaimniecības un pārtikas biznesa vadīšana” un “Mežzinātne”.

No 19.jūlija līdz 22.jūlijam vairākās studiju programmās norisinās iestājeksāmeni, līdz ar to uzņemšanas rezultāti vēl nav zināmi. Pamatstudiju konkurss vienotajā uzņemšanā norisināsies divās kārtās. Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 22.jūlijā pēc plkst.17, bet otrās kārtas rezultāti – 26.jūlijā pēc plkst.17.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti portālā “www.latvija.lv”, kā arī īsziņu un elektroniskās vēstules veidā.

Turpretim rezultāti par konkursu uz augstākā līmeņa studijām būs zināmi no 25.jūlija, zvanot uz attiecīgās fakultātes dekanātu. LLU absolventi tos varēs aplūkot LLU Informatīvajā sistēmā, izmantojot savus pieejas datus.

Provizoriskie uzņemšanas rezultāti liecina, ka dažās studiju programmās vēl būs pieejamas valsts finansētās studiju vietas un maksas vietas, taču par konkrētu vakanto studiju vietu skaitu LLU ziņos pēc 29.jūlija, kad tiks apkopoti rezultāti par studiju līgumus noslēgušajiem reflektantiem. Interesenti, kuri nepaspēja pieteikties studijām, aicināti izmantot papildus uzņemšanas iespēju no 1.augusta.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.