Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

LLU sākas Zemgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu vērtēšana

Februārī Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) sākusies Zemgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu recenzēšana, kurā iesaistīti 27 universitātes mācībspēki un zinātnieki. Zemgales reģiona konkurss norisinās, lai noteiktu labākos zinātniski pētnieciskos darbus reģionā un izvirzītu tos valsts konkursam. Turklāt atsevišķu sekciju labākajiem un zinošākajiem skolēniem būs unikāla iespēja iestāties LLU studiju programmās ārpus konkursa, informē LLU.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad no Zemgales reģiona skolām izvirzīts 71 zinātniski pētnieciskais darbs sešās dažādās zinātņu nozaru grupās. Visvairāk darbu ir sociālajās zinātnēs un dabaszinātnēs, kur reģiona konkursam katrā nozarē izvirzīti pa 22 darbiem. Plaši pārstāvētas arī Humanitāro un mākslas zinātņu un Inženierzinātņu nozares, kurās katrā iesniegti pa 10 darbiem. Savukārt medicīnas un veselības zinātnēs iesniegti 4 skolēnu darbi, bet Lauksaimniecības, meža un veterināro zinātņu nozarē tiks vērtēti 3 zinātniski pētnieciskie darbi.

Lai gan šogad reģiona konkursā iesniegti mazāk skolēnu darbu nekā pērn, pētījumu tematiskie virzieni ir ļoti daudzveidīgi. Vairāki skolēni ir ķērušies pie gaisa kvalitātes pētījumiem savās skolās, kas šobrīd ir īpaši svarīgi Covid-19 izplatības ierobežošanas kontekstā. Viens no pētījumiem veltīts seju masku lietošanas ietekmes izpētei uz cilvēka balss uztveramību, kas kļuvis aktuāli šajā mācību gadā. Tāpat īstenoti pētījumi, kas saistīti ar veselīgu dzīvesveidu, klimata pārmaiņu ietekmes mazināšanu, videi draudzīgāku auto izpēti un atkritumu šķirošanu. 

Savukārt lauksaimniecības nozarē skolēni analizējuši aitu vilnas granulu izmantošanu augu mēslošanā, sporta zirgam nepieciešamo inventāru un kaitēkļus ziemas kviešos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemgales reģiona zinātniski pētniecisko darbu konkursam darbus iesnieguši skolēni no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas 5. vidusskolas, Jaunjelgavas vidusskolas, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas, Aizkraukles novada vidusskolas, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas, Elejas vidusskolas, Vircavas vidusskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Jēkabpils 2. vidusskolas, Salas vidusskolas, Aknīstes vidusskolas, Viesītes vidusskolas un Zemgales vidusskolas.

Paralēli LLU mācībspēki iesaistīti arī Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu vērtēšanā, kur kopīgi ar kolēģiem no Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes un Daugavpils Universitātes iepazīsies ar 30 konkursam iesniegtajiem darbiem. Visvairāk darbu iesniegti Dabaszinātņu nozarē, kurā tiks vērtēti 10 pētījumi. Savukārt Humanitārās un mākslas zinātnēs iesniegti 6 darbi, Medicīnas un veselības un Sociālo zinātņu nozarēs katrā pa 5 darbiem, Inženierzinātnēs tiks vērtēti 3 darbi, bet Lauksaimniecības, meža un veterināro zinātņu nozarē pieteikts viens skolēna darbs.

Pēc recenziju saņemšanas 25. februāra vakarā skolēni gatavosies savu darbu aizstāvēšanai Zemgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē, kas notiks 4. martā tiešsaistē. Tajā noskaidros skolēnus, kuru darbi tiks izvirzīti Latvijas skolēnu 46. zinātniskās pētniecības darbu konferencei un kuriem būs unikāla iespēja iestāties LLU studiju programmās ārpus konkursa. Ik gadu šāda iespēja tiek piedāvāta aptuveni 40 skolēniem.

Foto: LLU

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.